Končící eurokomisař Füle varuje: Jestli toto dovolíme Rusku, evropský barák se zhroutí

18.10.2014 13:38 | Zprávy

Končící český eurokomisař Štefan Füle má za to, že česká společnost měla být více vtažena do procesu přistupování k EU. Možná by pak unii nebrala především jako zdroj dotací. Zamyslel se také nad vztahy EU, Turecka a Ruska. A vydal vážné varování.

Končící eurokomisař Füle varuje: Jestli toto dovolíme Rusku, evropský barák se zhroutí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Štefan Füle se domnívá, že česká společnost měla být více vtažena do procesu přistupování země k EU. Jeho vyjádření přinesl Deník.cz. Novým kandidátským zemím proto radí, aby postupovaly jinak než my a neomezily participaci občanů toliko v konečném referendu. Nejblíže k přistoupení má podle jeho názoru Island, Černá Hora a Srbsko. Prvně jmenovaná země ale nedávno přístupový proces sama zastavila.

A pokud jde o Turecko či Ukrajinu, podle Füleho by se tyto země mohly stát součástí EU, ale zabere to ještě nějaký čas. Například Turecko si totiž ve věci sbližování s EU vybírá jen to, co se mu hodí. Unie by navíc měla spolupracovat i s Euroasijským svazem vedeným Ruskem. Této zemi se však nesmí v žádném případě dovolit, aby vetovala rozšiřování EU na východ. „Pokud bychom něco takového připustili, začal by se nám celý evropský barák hroutit. A jednou bychom se obětí stali sami," tvrdí eurokomisař.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…