Konference se zástupci protiislámských iniciativ v Senátu nakonec nebude

22.10.2015 16:01

Konference o migraci a islámu, na niž senátoři blízcí prezidentovi Miloš Zemanovi pozvali zástupce protiislámských iniciativ, v Senátu nebude. Žádost o uspořádání akce, která by se měla konat v předvečer Dne vzniku samostatného československého státu, byla dnes stažena. Senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba to učinil krátce před poledním jednáním senátní komise, která měla o konání akce rozhodovat.

Konference se zástupci protiislámských iniciativ v Senátu nakonec nebude
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Veleba se tak vyhnul pravděpodobnému zamítnutí žádosti pro nedodržení organizačních záležitostí. Senátní tisková tajemnice Eva Davidová už dříve ČTK řekla, že senátorský klub Strany práv občanů a komunistů o souhlas s konáním konference požádal teprve minulý čtvrtek, nikoli s obvyklým měsíčním předstihem. Ten je nutný k tomu, aby bylo možné zázemí akcí v Senátu zajistit na patřičné úrovni. Komise na to Velebu upozornila, stejně jako na další nedostatky žádosti, uvedla na senátním webu Davidová.

Strana práv občanů má blízko ke svému čestnému předsedovi, prezidentu Miloši Zemanovi, který podle pozvánky na webu iniciativy Islám v ČR nechceme nad konferencí převzal záštitu. Zeman už dříve aktivity protiislámské iniciativy veřejně podpořil. Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn dnes v Ženevě vyjádřil znepokojení nad „xenofobními veřejnými projevy včetně islamofobních výroků“ českého prezidenta. Zeman podle svého mluvčího na svých výrocích o islámu trvá.

O zaměření konference, která by se podle dostupných informací mohla přece jen uskutečnit na jiném místě než v horní komoře, napovídaly názvy mnohých příspěvků i řada řečníků. O bezpečnostních rizicích masové imigrace do Evropy měl přednášet předseda strany Úsvit – Národní koalice Miroslav Lidinský. Prezident Centra pro studium politického islámu Bill Warner svůj příspěvek nazval „Džihád imigrací“. Aktivity Bloku proti islámu měla popsat předsedkyně spolku Naštvané matky Eva Hrindová.

Politická korektnost jako zdroj rezignace na obranu evropských hodnot měla být tématem přednášky předsedy Institutu mezikulturních studií Václava Janouška. Spisovatel Benjamin Kuras měl mít projev s názvem „Zákony šaría a evropská dhimmikracie“. Nad imigrací jako jedním z projevů krize EU se měl zamyslet bývalý europoslanec Ivo Strejček, člen správní rady Institutu Václava Klause.

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

16:44 Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

Poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší je přesvědčen, že Evropská unie výrazně om…