Konkrétní věta jako důkaz. Ovčáček se zhrozil nad vyjádřením Jakuba Jandy pro slovenský deník

30.12.2016 9:50

K nově vznikajícímu útvaru Ministerstva vnitra proti dezinformacím se vyjádřil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Navázal tak na rozhovor aktivisty ze spolku Evropské hodnoty Jakuba Jandy, který poskytl pro slovenský server Sme.sk.

Konkrétní věta jako důkaz. Ovčáček se zhrozil nad vyjádřením Jakuba Jandy pro slovenský deník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Ovčáček
reklama

„Jak jsem již uvedl, existuje podezření, že ČUTI bude svou činností zasahovat do volebních kampaní ve prospěch konkrétních politiků konkrétní politické strany,“ poznamenal k nově vznikajícímu útvaru Ovčáček. Jako důkaz místo slibů pak zmínil právě vyjádření Jakuba Jandy k „ruské propagandě“. „Druhým zájmem jsou útoky proti demokratickým politikům, kteří mají principiální a kritické postoje, jako je například český premiér Bohuslav Sobotka,“ ocitoval Ovčáček Jandu v otázce, jaké zájmy zde podle něj Rusko má.

Janda ve svém rozhovoru mimo jiné také uvedl, že zájmem Ruska je vyvolat i debatu o vystoupení České republiky z Evropské unie. Zároveň sdělil, že proruské weby a propagandu zcela jistě vnímá jako jednu z výrazných hrozeb. „Propagace a manipulace jsou podobné například klasickému extremismu, útočí totiž proti základům demokratického státu a podkopávají důvěru občanů v demokratické instituce,“ uvedl.

  • Původní text ZDE

Celé vyjádření Jiřího Ovčáčka: 

Důkaz místo slibů, páně Jandovo vyjádření k "ruské propagandě" pro slovenský deník SME: Druhým záujmom sú útoky proti demokratickým politikom, ktorí majú principiálne a kritické postoje, ako je napríklad český premiér Bohuslav Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mádlův nápad: „Rusové v Česku, natočte video. Jako muslimové“

8:10 Mádlův nápad: „Rusové v Česku, natočte video. Jako muslimové“

Herec Jiří Mádl se vyjádřil ke kauze Vrbětice. Zdůraznil, že v Česku žije spousta slušných Rusů, kte…