Konkurzní správce H-Systemu nechce lidi z Horoměřic stěhovat hned po uplynutí měsíční lhůty

26.07.2018 20:35 | Zprávy
autor: nab

Konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport nechce po uplynutí měsíční lhůty k vystěhování lidí z domů a bytů v Horoměřicích přistoupit k unáhleným a překotným krokům. Klienti zkrachovalé společnosti tak nebudou muset domy opustit ihned. Obyvatele Monsport znovu vyzval, aby ho kontaktovali. Prezident Miloš Zeman se kvůli kauze v úterý sejde s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským a s předsedou Nejvyššího soudu (NS) Pavlem Šámalem. Oba pozvání přijmou.

Konkurzní správce H-Systemu nechce lidi z Horoměřic stěhovat hned po uplynutí měsíční lhůty
Foto: Printscreen vysílání ČT
Popisek: Josef Monsport, správce konkurzní podstaty H-Systém

Lhůta k vystěhování vyprší 23. srpna. Správce i předseda věřitelského výboru jsou ale připraveni s obyvateli domů v Horoměřicích jednat o dalším postupu, uvedla ČTK. Nutné je dodržet pravidla konkurzního řízení, zdůraznili v prohlášení, na které upozornil server HlídacíPes.org. „Situaci nevyřeší komunikace přes média a ani neochota komunikovat či mlčení, takovéto postoje by vedly ke zbytečnému vyhrocení situace,“ uvedli.

Nejvyšší soud tento týden rozhodl, že lidé sdružení v družstvu Svatopluk musí do jednoho měsíce vyklidit byty v osmi domech. Týká se to téměř 60 rodin. Družstvo podá příští týden stížnost k Ústavnímu soudu.

Předsedy obou soudů pozval prezident Zeman na Pražský hrad. Šámal ale v prohlášení uvedl, že při schůzce s prezidentem nemůže probírat jednotlivé aspekty jakéhokoliv konkrétního případu. Bylo by v rozporu se zásadou nezávislosti soudů a soudců, kdyby jako předseda do kauzy H-System zasahoval. Rychetský serveru IHNED.CZ řekl, že byl požádán, aby k Zemanovi přišel. Netušil ale, o čem se bude jednat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…