Konkurzní správce H-Systemu nechce lidi z Horoměřic stěhovat hned po uplynutí měsíční lhůty

26.07.2018 20:35

Konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport nechce po uplynutí měsíční lhůty k vystěhování lidí z domů a bytů v Horoměřicích přistoupit k unáhleným a překotným krokům. Klienti zkrachovalé společnosti tak nebudou muset domy opustit ihned. Obyvatele Monsport znovu vyzval, aby ho kontaktovali. Prezident Miloš Zeman se kvůli kauze v úterý sejde s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským a s předsedou Nejvyššího soudu (NS) Pavlem Šámalem. Oba pozvání přijmou.

Konkurzní správce H-Systemu nechce lidi z Horoměřic stěhovat hned po uplynutí měsíční lhůty
Foto: Printscreen vysílání ČT
Popisek: Josef Monsport, správce konkurzní podstaty H-Systém

Lhůta k vystěhování vyprší 23. srpna. Správce i předseda věřitelského výboru jsou ale připraveni s obyvateli domů v Horoměřicích jednat o dalším postupu, uvedla ČTK. Nutné je dodržet pravidla konkurzního řízení, zdůraznili v prohlášení, na které upozornil server HlídacíPes.org. „Situaci nevyřeší komunikace přes média a ani neochota komunikovat či mlčení, takovéto postoje by vedly ke zbytečnému vyhrocení situace,“ uvedli.

Nejvyšší soud tento týden rozhodl, že lidé sdružení v družstvu Svatopluk musí do jednoho měsíce vyklidit byty v osmi domech. Týká se to téměř 60 rodin. Družstvo podá příští týden stížnost k Ústavnímu soudu.

Předsedy obou soudů pozval prezident Zeman na Pražský hrad. Šámal ale v prohlášení uvedl, že při schůzce s prezidentem nemůže probírat jednotlivé aspekty jakéhokoliv konkrétního případu. Bylo by v rozporu se zásadou nezávislosti soudů a soudců, kdyby jako předseda do kauzy H-System zasahoval. Rychetský serveru IHNED.CZ řekl, že byl požádán, aby k Zemanovi přišel. Netušil ale, o čem se bude jednat.

Zeman rozsudek NS kritizoval. Společně s dalšími rozsudky vyvolává podle něj vážné pochybnosti o kvalitě a lidskosti soudního systému. Avizoval, že bude chtít mluvit se Šámalem a o tomto tématu diskutovat.

Se zástupci družstva Svatopluk a s konkurzním správcem Monsportem se v pondělí sejdou premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO). Sdružení Maják, které zastupuje jinou část klientů zkrachovalé společnosti H-System, je ale vyzvalo, aby jednali se zástupci všech bývalých klientů H-Systemu. Žádá, aby se hledalo spravedlivé řešení pro všechny poškozené.

Sdružení Maják ve středu uvedlo, že nemá zájem na vystěhování lidí z Horoměřic z jejich domovů. Upozornilo ale, že družstvo Svatopluk svévolně snížilo majetek zahrnutý do konkurzní podstaty, ze které mají být odškodněni všichni bývalí klienti H-Systemu.

Sdružení také připomnělo, že se peníze z H-Systemu dosud nepodařilo najít. Vyzvalo proto politiky, aby se zasadili o nalezení tohoto majetku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...



Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …