Konopí bude mít v Senátu zelenou! řekl muž Pirátů časopisu Konopí

11.08.2020 12:22

Předseda sdružení Legalizace.cz, šéfredaktor magazínu Legalizace a dlouholetý bojovník za spravedlivější konopné zákony, Robert Veverka kandiduje na podzim za Piráty do Senátu. Co má v plánu, pokud se stane senátorem? Nepůjde mu prý jen o legalizaci konopí.

Konopí bude mít v Senátu zelenou! řekl muž Pirátů časopisu Konopí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský kandidát do Senátu Robert Veverka
reklama

V rozhovoru uveřejněném v časopise Konopí přislíbil, že bude-li zvolen senátorem, bude dbát na uchování nebo dokonce rozšiřování osobních svobod všech občanů České republiky. Stejně tak bude nadále propagovat legalizaci konopí, a to jak pro léčebné, tak pro průmyslové účely.

Anketa

Podporujete záměr EU, aby muž musel být dva měsíce povinně na rodičovské dovolené (Jinak by se zkrátila doba čerpání) ?

hlasovalo: 9282 lidí

Konopí dnes vnímám především jako ideální obnovitelnou průmyslovou surovinu pro výrobu nespočtu produktů s velkým ekonomickým potenciálem ve zdravotnictví, potravinářství, textilním a papírenském průmyslu nebo ve stavebnictví,“ zdůraznil.

Postihování uživatelů konopí podle jeho názoru přespříliš zatěžuje český stát a navíc se prý tato prohibice míjí účinkem, protože zájemci, kteří potřebují konopí kvůli svému zdraví, se ke konopí stejně dostanou, jen jsou zbytečně kriminalizováni jak oni, tak lidé, kteří jim konopí dodali nebo jim poskytli prostředky na jeho pěstování.

„Jistě bych v co nejkratší možné době inicioval zřízení komise, která by se konopím zabývala, abychom na půdě Senátu mohli pořádat semináře, besedy a veřejná slyšení o všestranné využitelnosti a uplatnitelnosti konopí. Zajistím, aby konopí mělo v Senátu zelenou,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Posaďte se. Prymula varoval z Partie: Pražská hygiena je přetížená, systém je na hraně. Budeme stoupat až na 8 tisíc denně. Jsem zděšen...

13:20 Posaďte se. Prymula varoval z Partie: Pražská hygiena je přetížená, systém je na hraně. Budeme stoupat až na 8 tisíc denně. Jsem zděšen...

Hostem nedělní Partie byl epidemiolog Roman Prymula, který před kamerami hlasitě bil na poplach. „Já…