Kontroverzní expolicista, který stál za pádem Lessyho, chce usednout na radnici

10.10.2014 21:06

Bývalý náměstek zlínské policie Jaroslav Vaněk by rád zasedl na radnici Brumova-Bylnice. V roli někdejšího strážce zákona stál v pozadí kauzy pádu Petra Lessyho z postu policejního prezidenta. Ve vyjádření pro server lidovky.cz vysvětluje, o co se zasloužil a proč ho někteří jeho kolegové neměli příliš v lásce.

Kontroverzní expolicista, který stál za pádem Lessyho, chce usednout na radnici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna, ilustrační foto
reklama

Jako policista se prý Vaněk naučil něco, co může v roli politika lidem odevzdat. Sluší se připomenout, že na někdejšího policejního prezidenta Petra Lessyho podal trestní oznámení pro pomluvu, což vedlo k jeho pádu v roce 2012. Nejvyšší státní zastupitelství později prověřoval případy, ve kterých Vaněk figuroval, a podle mluvčího Nejvyššího státního zastupitelství Petra Malého nebyla zjištěna žádná pochybení. Vaněk od policie odešel letos v létě.

Sám ale vyzdvihuje jiné své počiny. „Když jsem působil v Brně, snížil jsem počet kradených aut z nějakých 2500 na 700,“ říká. Ale to není jediný úspěch, o kterém hovoří. „Jasně, že jsem dusil policisty. Protože jsem jim říkal, ne chlapci, nebudete mít dvoje ojeté pneumatiky za rok, budete mít dvoje ochozené podrážky za rok. Kdo zavedl v Česku hlídky v reflexivních vestách na přechodech? Já,“ reagoval Vaněk.

Dodává, že to byl on, kdo už před lety měl GPS v policejním autě, takže bylo jasné, kde se pohybuje. Ostatním kolegům se prý ale myšlenka podobného dohledu příliš nezamlouvala.

Nutno dodat, že za exnáměstkem zlínské policie Vaňkem se ale v minulosti táhne řada obvinění, od střetu zájmů až po nevhodné chování v práci a k podřízeným.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…