Konvičkovci pochválili Babiše a Chovance. Ale pane Kocábe...

26.08.2015 10:15

Iniciativa Islám v ČR nechceme a Blok proti islámu přivítaly vyjádření ministra financí Andreje Babiše o potřebě uzavření hranic schengenského prostoru i důrazné ohrazení ministra vnitra Milana Chovance proti povinným kvótám na přerozdělování uprchlíků. Zcela opačné pocity pak u odpůrců islámu vyvolal hudebník a bývalý politik Michael Kocáb.

Konvičkovci pochválili Babiše a Chovance. Ale pane Kocábe...
Foto: Jiří Hroník
Popisek: Petice proti uprchlickým kvótám

Blok proti islámu v tiskovém prohlášení, které do redakce ParlamentníchListů.cz zaslal mluvčí uskupení David Štěpán, vyjadřuje souhlas s potřebou uzavření hranic schengenského prostoru, která v úterý zazněla z úst ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Jeho vyjádření však dle názoru odpůrců islámu přichází pozdě a České republice už nepomůže, neboť se prý ukazuje, že hraniční státy EU nejsou naprosto schopné plnit závazky, které z schengenských dohod plynou.

Dle Bloku proti islámu je jediným řešením okamžité uzavření hranic České republiky a současně zahájení urychleného jednání se Slovenskem, Maďarskem, Bulharskem a Rumunskem o společném postupu při ochraně jejich hranic.

Uskupení podotýká, že pro ně není vyjádření Andreje Babiše o potřebě ochrany hranic Schengenu důvěryhodné. Při veřejném slyšení v Petičním výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky k petici proti přijímání nelegálních migrantů a proti vnuceným kvótám pro jednotlivé země EU totiž prý nebyli schopni poslanci za hnutí ANO žádným způsobem podpořit vůli občanů a postavit se nezvladatelnému přílivu migrantů.

„Andrej Babiš by měl jako místopředseda vlády konat, a ne vydávat veřejná prohlášení. Chápu, že má problémy ve své pražské organizaci a hlavně se stará o to, zda se pražská primátorka udrží na svém křesle. Ale naši zemi teď trápí úplně něco jiného. Musíme okamžitě začít hájit naši hranici proti nelegálním migrantům a musíme to učinit dříve, než Spolková republika Německo uzavře své hranice, protože pak zde budeme mít desetitisíce migrantů, kteří u nás uvíznou na své cestě do Německa, Švédska nebo Velké Británie,“ říká předseda Bloku proti islámu Martin Konvička.

Důkaz místo slibů

V podobném duchu zhodnotila iniciativa Islám v ČR nechceme slova ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), který v úterý na sociální síti Twitter vyvěsil, že povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků, kterak navrhuje Komise EU, odmítá. Podle něj je třeba se spíše bavit o razantní společné obraně unijních hranic. IVČRN na svých webových stránkách deklaruje, že pouhá slova nestačí a po Chovancovi chtějí důkaz.

„Pane ministře, občanům ČR je úplně jedno, jestli vláda připustí do ČR natahat desetitisíce imigrantů, převážně muslimů, dobrovolně nebo povinně. Jako ten důkaz, že svá slova myslíte vážně, iniciujte jako vláda vypsání REFERENDA, kde se občané budou moci v takto závažné věci pro jejich budoucnost vyjádřit,“ vyzývá iniciativa ministra vnitra.

Chlap by se zastřelil

Zcela opačnou reakci vyvolala u lídra výše uvedených uskupení Martina Konvičky slova bývalého politika Michaela Kocába. Ten v pořadu České televize Události, komentáře, kde společně s advokátkou Klárou Samkovou diskutoval o uprchlické krizi, kromě jiného vyzval ke vstřícnému postoji k běžencům, vyzval k zastavení naší xenofobie a prohlásil, že rozpad Schengenu by znamenal rozklad celé EU.

„Míval jsem ho jako rockera rád. Teď vidím rezignovaného chlapa, který v podstatě přiznává, že jsme to za posledních 25 let – což je doba, kdy různě ovlivňoval politické dění v zemi – dotáhli do situace, kdy ‚nemůžeme nic dělat‘. Vlastně ne chlapa ... chlap by se zastřelil,“ okomentoval na sociální síti Facebook Kocábovo vystoupení Konvička.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

4:44 „Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

Stahují se mraky nad pirátským vedením Prahy? Podle zdrojů redakce z pražského magistrátu je to nad …