Konzervativec Mach se ostře pustil do Klause. Nestrpí jeho výčitky

6. 11. 2013 16:22

Předseda Svobodných Petr Mach se důrazně ohradil proti slovům exprezidenta Václava Klause, že na neúspěchu integrace české pravice nesou vinu právě Svobodní. Těm se na rozdíl od bloku Hlavu vzhůru podařilo získat téměř 2,5 procenta hlasů, takže Jana Bobošíková s Václavem Klause musí hledat důvody neúspěchu jinde.

Konzervativec Mach se ostře pustil do Klause. Nestrpí jeho výčitky
Foto: Daniela Černá
Popisek: Petr Mach

Ve vyjádření pro server ParlamentníListy.cz poukazuje předseda Svobodných na to, že počty voličů této strany rostou, na rozdíl od uskupení Hlavu vzhůru v čele s Janou Bobošíkovou. To svědčí o tom, že předvolební rozhodnutí Svobodných o odmítnutí tohoto uskupení bylo správné.

„Svobodní před volbami nejednali o volební spolupráci s nikým, ani s Václavem Klausem, ani s paní Bobošíkovou. Těžko jsme tedy mohli komukoliv zkazit jeho projekt. Václav Klaus i paní Bobošíková by měli hledat příčiny svého volebního neúspěchu jinde, ne v tom, že si jdou Svobodní svojí vlastní cestou,“ vzkazuje předseda strany.

V rozhovoru pro časopis studentů Vysoké školy ekonomické v Praze iList exprezident Klaus prohlásil, že největší úder chystané předvolební integraci pravice zasadili právě Svobodní. "Abych to specifikoval, myslím, že největší úder tomu dalo jedno seskupení, jedna malá strana, která je nám jinak názorově velmi blízká, ale která se v žádném případě připojit nechtěla. Byla to Strana svobodných občanů Petra Macha. To, že se Petr Mach se svou stranou nebyl ochoten přidat, byla zásadní trhlina v pokusu takovéto širší seskupení udělat," řekl Klaus. Je třeba dodat, že uskupení Hlavu vzhůru s podporou Václava Klause nezískalo ani půl procenta hlasů voličů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drtinová, Veselovský a Šídlo kázali studentům: Ten "alternativní pohled" často znamená lež. Pak se posmívali Soukupovi, že mu jeho média ekonomicky zkolabují

19:53 Drtinová, Veselovský a Šídlo kázali studentům: Ten "alternativní pohled" často znamená lež. Pak se posmívali Soukupovi, že mu jeho média ekonomicky zkolabují

REPORTÁŽ Politici vždy zasahovali do médií, ale dnes je to ještě sofistikovanější. Záleží na autocen…