Koronavirem se nakazil první Čech

26.01.2020 12:22

První Čech skončil kvůli koronaviru v péči vietnamských lékařů, hospitalizován je v nemocnici ve vietnamském Danangu. Informuje server Novinky.cz s odkazem na jeden z předních vietnamských zpravodajských portálů VnExpress.

Koronavirem se nakazil první Čech
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto
reklama

Zprávu o hospitalizaci prvního českého pacienta Ministerstvo zdravotnictví ČR zatím prověřuje. „V současnosti nemáme žádné bližší informace,“ sdělila na dotaz Novinek mluvčí ministerstva Zuzana Štíchová.

Nemocnice v Danangu potvrdila, že v nemocnici je více než deset lidí s vysokou horečkou, u kterých je důvodné podezření na koronavirus. Jednat se má o sedm Číňanů, tři Vietnamce a jednoho Čecha. „Většina z nich jsou čínští turisté, zbytek jsou zaměstnanci hotelů, letovisek a letišť, kteří s nimi byli v kontaktu,“ uvedl k hospitalizaci lékař tamní nemocnice Nguyen Thanh Trung pro server VnExpress.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

7:21 „Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta se zamýšlí nad volbami v příštím roce. Povolebn…