Ministr zdravotnictví stejně jako na předchozích tiskových konferencích Bezpečnostní rady státu zopakoval, že není důvod k panice. „Situace je pod kontrolou. Nečelíme epidemii, která by se šířila,“ ubezpečoval zákonodárce. I když se nárůst nakažených nemůže vyloučit, nehrozí podle jeho slov masivní karanténní opatření, jako je uzavírání měst.
Doplnil, že monitorují situaci zejména v regionech na severu Itálie, odkud se nákaza šíří. Jeho slova posléze zopakoval i ministr vnitra Jan Hamáček, (ČSSD) i on poslance uklidnil, že vláda je připravena.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

