Korytář má problém. Ministryně Šlechtová v Liberci „myla hlavy“

19.08.2015 21:12

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) vyplísnila členy tamní vládnoucí koalice ANO a Změny pro Liberec, neboť se prý takřka zastavil rozvoj města. Primátor Tibor Batthyány (ANO) problém uznal, ale doplnil, že za něj odpovědnost nese Jan Korytář ze Změny pro Liberec. Informuje o tom server Týden v Libereckém kraji.

Korytář má problém. Ministryně Šlechtová v Liberci „myla hlavy“
Foto: Změna pro Liberec
Popisek: Jan Korytář

V Liberci a Jablonci nad Nisou nemají důvod k radosti. Zpozdila se totiž příprava tzv. Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ), za což libereckou vládnoucí koalici ANO a Změny pro Liberec zkritizovala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO), které se ani trochu nelíbí, že je tím ohrožen rozvoj města.

„Primátor Tibor Batthyány (ANO) se kritice nijak nebránil, jen zalitoval, že ji přímo od příslušné resortní ministryně neslyší ten, kdo je za přípravu projektů odpovědný - Jan Korytář, náměstek pro ekonomiku a strategické plánování. Ten měl právě dovolenou,“ napsal server.

Jde přitom o čerpání evropských dotací a klíčové dokumenty jsou podle ministryně v katastrofálním stavu. Autorka článku Alena Roubalová konstatuje, že má nyní Korytář dvě možnosti, buď začne okamžitě jednat, nebo nebude dělat nic jako doposud. Slova, která dáma použila, nejsou ovšem zdaleka tak mírná.

„Neustále vede volební kampaň a nepracuje na ničem pro město užitečném. Vede jen řeči a populistický třídní boj proti všem, kdo už něco vytvořili. Z radnice navíc vymetl nejschopnější úředníky, kteří o práci na evropských projektech věděli všechno. Nechtíc si tím vytvořil příležitost dokázat všem, jak umí problematiku evropských dotací přetavených do veřejně prospěšných projektů uchopit on. Ukázal jediné: Neumí nic. Což hned ‚ode dveří‘ poznala i Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj,“ sdělila.

Korytář přitom podle jejího názoru peníze čerpat umí, což dokázal u ekologické organizace Čmelák – společnost přátel přírody. Tu založil a získával pro ni peníze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…