Korytáři! Rozlícený Okamura se obořil na poslance. Až zjistíte proč, budete sprostí

13.03.2019 17:59

Tomio Okamura se zlobí. Má pocit, že si poslanci chtějí jen udržet koryta a odměny a nejde jim o práci pro občany. A řada lidí mu dává za pravdu...

Korytáři! Rozlícený Okamura se obořil na poslance. Až zjistíte proč, budete sprostí
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Mzda placených zastupitelů obcí a krajů, kteří jsou zároveň členy Parlamentu nebo vlády, se zřejmě sníží na dvě pětiny. Předpokládá to novela skupiny poslanců ANO a Pirátů proti kumulaci odměn z funkcí, kterou dnes po ostré debatě schválila Sněmovna. Tuto zprávu přinesla ČTK.

Anketa

Schvalujete práci Anny Šabatové?

2%
98%
hlasovalo: 9109 lidí

Tomio Okamura však tvrdí, že poslanci proti kumulaci funkcí nedělají dost. „Právě teď se ukázalo, kdo je ‚korytář‘ a kdo to myslí vážně. Sněmovna před chvílí zamítla návrh SPD, aby politici, kteří mají více funkcí najednou (např. poslanec, starosta, hejtman, zastupitel atp.), nemohli kumulovat finanční odměny za tyto funkce. Navrhli jsme, aby politik pobíral odměnu pouze za jednu funkci,“ napsal na sociální síti Facebook.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Návrh SPD nepodpořila žádná další politická strana. Návrh, který Sněmovnou prošel, považuje Okamura za chybný, protože kumulaci funkcí neruší. „Podívejte se na hlasování. A naopak Piráti s hnutím ANO navrhli a prosadili pokračování kumulace odměn. Co si o tom myslíte vy? Napište mi do komentářů a prosím SDÍLEJTE,“ napsal Okamura spoluobčanům.

A přišel ještě s jednou prosbou. Přál si, aby lidé v květnových volbách do Evropského parlamentu hlasovali pro SPD a podpořili konec Evropské unie, konec nesmyslným regulacím či konec imigrační politice.  

Pod Okamurovým příspěvkem se rozjela živá diskuse, ve které dávali voliči Okamurovi za pravdu. Politiky ostatních stran označovali za „prasata“, která sedí jedním pozadím na několika židlích a udržují v republice toliko „bordel“.

Další diskutéři označili poslance, které si zvolili, za „bandu vyžírků“. Zazněla i řada ostrých výrazů včetně přání, „ať chcípnou“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlost na Křečka za jeho slova o Romech. Češi mají předsudky, padlo. A pak oponent připomněl Vietnamce

8:55 Zlost na Křečka za jeho slova o Romech. Češi mají předsudky, padlo. A pak oponent připomněl Vietnamce

Protesty proti rasismu pod heslem Black Lives Matter, které vyvolala smrt černocha George Floyda při…