Koudelka opět neprošel. Na generála šéf BIS povýšen nebude

09.10.2020 7:37 | Zprávy
autor: vef

Ani letos se šéf BIS Michal Koudelka nedočká povýšení. Oznámil to prezident Miloš Zeman s tím, že ostatní kandidáty, které vláda navrhla, povýší. Píše to server Aktuálně.cz s odkazem na Mladou frontu Dnes.

Koudelka opět neprošel. Na generála šéf BIS povýšen nebude
Foto: archiv
Popisek: Michal Koudelka, ředitel Bezpečnostní informační služby

Prezident Zeman se rozhodl ani letos nevyslyšet vládu a ani napopáté nepovýší ředitele Bezpečnostní informační služby do generálské hodnosti. Přitom před dvěma lety premiér Andrej Babiš (ANO) uváděl, že Koudelkovo povýšení má přislíbeno. Slib však nedodrží, a přitom ostatní, co vláda navrhla, povýšeni budou. 

Vláda počátkem října také navrhla povýšit do hodnosti generálmajora policejního prezidenta Jana Švejdara a jeho náměstka Martina Vondráška. Hodnosti brigádního generála by se měl dočkat ředitel středočeských hasičů Miloslav Svatoš a zástupce velitele Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR David Kareš. Na povýšení do hodnosti generálporučíka je navržen ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal a na brigádní generálku ředitelka Věznice Světlá nad Sázavou Monika Myšičková. Ministerstvo financí navrhlo, aby se zástupce generálního ředitele celníků Pavel Kotraba stal brigádním generálem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Michal Zuna byl položen dotaz

Armáda

Podle vás byly peníze za vaší vlády vykládány na obranu efektivně? Co vím, tak jste peníze na armádu dávali i za jiné věci než za armádu nebo se nakupovaly předražené věci. Já nejsem proti navyšování výdajů, ale mám pochybnosti, zda jsou vynakládány efektivně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Evropská armáda, cvičák v Krušnohoří. Co může být za Pavlovými slovy o spojených státech

12:06 Evropská armáda, cvičák v Krušnohoří. Co může být za Pavlovými slovy o spojených státech

Prezident Petr Pavel mluvil v týdnu o vzniku Spojených států evropských, což je prý jediné dlouhodob…