Kousek od nás prý pomalu vzniká nacistický stát větší než Francie. Už to začíná děsit i Němce, jen my pořád nic, žasne analytik Haas

24.01.2015 14:33

Někdejší poradce Václava Klause a Mirka Topolánka Tomáš Haas monitoruje, co se nejen v Česku můžeme dočíst o situaci na Ukrajině. Všímá si např. provolání Pravého sektoru k zapálení Domu odborů v Doněcku v květnu minulého roku. Zaregistroval také, že v Německu si politici konečně uvědomují, jak moc se rozcházejí slova a činy ukrajinských politiků.

Kousek od nás prý pomalu vzniká nacistický stát větší než Francie. Už to začíná děsit i Němce, jen my pořád nic, žasne analytik Haas
Foto: MK
Popisek: Tomáš Haas
reklama

"Nerozumím tomu tvrdému a slepému odmítání reality. Jsou stovky důkazů ukrajinského nacismu, toho, že prakticky všechny bojové akce vede 'Pravý sektor' a jeho 'Národní gardy', protože vláda nevěří ani vlastní armádě, toho, že uctívají SS-many a banderovce a prohlašují se za jejich pokračovatele. Oni se tím netají, netají se ani svým antisemitismem a tím, že chtějí 'etnicky čistou' Ukrajinu, bez Rusů, židů a jiných národů, které prohlašují za 'verbež',“ píše Haas na sociální síti Facebook.

To radši do vězení než do armády, říká novinář, který viděl východ Ukrajiny

Kyjevská vláda je podle Haase závislá na tamních nacistech a jeho notně udivuje, proč se u nás mnoho lidí tváří, že se prakticky nic neděje, když nedaleko od našich hranic vzniká v podstatě nacistický stát větší než Francie.

Nesouhlasíte, pokud jde o Rusko a Ukrajinu? Přečtěte si původní materiály ParlamentníchListů.cz přinášející názory Libora Dvořáka, Jiřího Grygara, Zdeňka Bárty, Bohumila Doležala (z 15.1.) + (z 27. 8.), Romana Jocha (ze 14. 1.)  (+ 8. 12. + 11. 9.  + ze 7. 8.), Michaela Romancova (ze 7. 1.) (+ z 20. 8.),Tomáše Peszyńského, Miroslava Kalouska (z 6. 1.) (+ z 3. 12, + z 2. 10.), Libora Dvořáka, Mariana Jurečky, Jana Šinágla, Jiřího Wolfa, Martina Balcara, Jiřího Peheho (z 26. 11.) + (z 11.9.) + (z 30.7.) , Jefima Fištejna, Jiřiny Šiklové (ze 14.12.) (+ 22.7.) ,  Grigorije Paska (+21. 10.) Michaela Kocába (z 3. 12.) (+ z 8. 11.+ z 5. 7. a 15. 3.), Alexandra Vondry, Čestmíra HofhanzlaKarla Schwarzenberga (z 3.10.) + (ze 14.8.)  Petra Pitharta, Ivana Gabala, Bohdana Zilynského, Cyrila Svobody (+ z 22. 8. + z 1. 9.) Stanislava Chernilevského, Andreje Zubova, Václava BartuškyMartina Bursíka (z 2. 12.) (+ z 6. 10.z 6. 8. a z 23. 6.), , Karla Janečka, Pavla Žáčka (+ z 10. 9.), Jana Urbana, Daniely Kolářové, Petra Gazdíka, Alexandra Tomského (+ 2. část), Michala Kučery, Romana Šmuclera, Jiřího Peheho (z 11. 9.), Romana Jocha (ze 7. 8.) + (9. 9. + 8.12.) Jiřího Pospíšila, Marka Ženíška, Přemysla SobotkyJohna Boka, Petra Fialy, Maji Lutaj, generála Miroslava Žižky, Pavla Šafra, Františka Janoucha, , Vladimíra Hanzela, českých umělců, Bohumila Doležala, Zdeny Mašínové (z 21. 8.), Anatolije Lebeděva, Františka Laudáta, Jany Černochové (+ z 24. 10.Alexandra Kručinina, Milana Hulíka, doc. Jaroslava ŠebkaHynka Kmoníčka, prof. Václava Hampla, Vladimíra Hučína, Jana Vidíma, Jaroslava Lobkowicze, Gabriely Peckové, Daniela Kroupy, Tomáše ZdechovskéhoFrantiška BublanaKarla Hvížďaly, Marty Kubišové, Petry Procházkové, šéfky hnutí Femen, Zdeny Mašínové (z 21. 5.), Ondřeje Benešíka (+ z 23. 10.), Džamily Stehlíkové (21. 11.) či Jana Vituly

Přitom si situace na Ukrajině všímají i tamní obyvatelé a řada z nich usiluje o to, aby byl bratrovražedný boj zastaven. Jedním z takových lidí je i Ruslan Kocaba, ukrajinský vlastenec, lvovský novinář, válečný dopisovatel kanálu "112 Ukrajina", o němž informoval server Svět kolem nás. Kocaba dal jasně najevo, že nehodlá narukovat do armády a raději půjde do vězení, protože jako novinář viděl, co se na východě země děje. K témuž jednání pak vyzývá i své spoluobčany. Je si přitom vědom toho, že bude označován za agenta Kremlu, ale postoj měnit nehodlá.

Pravý sektor a Německo

Podle Hasse ale stojí za pozornost i to, co hlásá Pravý sektor, a to, co slyšíme z Německa. Pravý sektor totiž na svých internetových stránkách informuje o tom, že před soudem stojí aktéři útoku na Dům odborů v Doněcku z loňského května. Celý případ byl prý tajně vyšetřen a viníci nalezeni. Haas k tomu přidává poznámku:

"Takže jestli si stále myslíme, že květnové vraždění v Domě odborů v Oděse, jehož objektivní vyšetření slíbila krátce po událostech ukrajinská vláda, nikdo nevyšetřoval, mýlíme se. Vyšetřovalo se pečlivě, objektivně a hlavně tajně. A úspěšně - vrazi z Oděsy již stojí před soudem. A hádejte, kdo to byl - no přeci Rusové!“ poznamenává.

Pozornosti analytika ale neušel ani text serveru Prvnízprávy.cz, v němž koordinátor rusko-německých vztahů vlády Spolkové republiky Gernot Erler upozorňuje, že kyjevská vláda sice hovoří o míru, ale činy spíše směřuje k válce, když vyhlašuje mobilizaci a volá po dodávkách zbraní. Zmocněnec k tomu dodává, že mírové řešení je také v bytostném zájmu EU, takže by měla sledovat, zda se shodují slova a činy ukrajinských politiků v čele s prezidentem Porošenkem.

"To pan koordinátor nepochopil, že Porošenko mluví jinak s evropskými politiky a jinak doma? A nikdo nezjišťuje, z čeho Ukrajina hradí výdaje na válku a na armádu? A nikdo se nestará, za co jsou utraceny peníze z EU, MMF a evropských vlád? To je ale překvapení, pane koordinátore, že? Ale asi bych na pana Erlera neměl být tak přísný. Je snad prvním evropským politikem, který o ukrajinské válkychtivosti a Porošenkově lhaní veřejně promluvil,“ omlouvá zmocněnce Haas.

Co přesně napsal Tomáš Haas:

Nerozumím tomu tvrdému a slepému odmítání reality. Jsou stovky důkazů ukrajinského nacismu, toho, že prakticky všechny bojové akce vede "Pravý sektor" a jeho "Národní gardy", protože vláda nevěří ani vlastní armádě, toho, že uctívají SS-many a Banderovce a prohlašují se za jejich pokračovatele. Oni se tím netají, netají se ani svým antisemitismem a tím, že chtějí "etnicky čistou" Ukrajinu, bez Rusů, židů a jiných národů, které prohlašují za "verbež".

Já už opravdu nevím, jak dál. Roste nám za humny velký evropský stát, větší než Francie, který se rychle stává nacistickým státem, už dnes je na nacistech úplně závislý pro vedení vyhlazovací války proti vlastním občanům, který se blíží k nacismu, nacisté disponují jeho ozbrojenými silami, vraždí a vyhání lidi z Ukrajiny po milionech a u nás i lidé, kterých jsem si vždy vážil a stále si chci vážit, se tváří, jako by se nic z toho nedělo a podporují Kyjevskou vládu. Bez výhrad dokonce.

Včetně ODS.

Jak je to možné, kde žijeme?

Takže jestli si stále myslíme, že květnové vraždění v Domě odborů v Oděse jehož objektivní vyšetření slíbila krátce po událostech Ukrajinská vláda nikdo nevyšetřoval, mýlíme se.
Vyšetřovalo se pečlivě, objektivně a hlavně tajně.
A úspěšně - vrazi z Oděsy již stojí před soudem.
A hádejte, kdo to byl - no přeci Rusové!

Radost z úspěchu Kyjevské vlády kalí jen to, že se i dnes v Oděse najdou individua, která počínání vlády nechválí. Jsou to ovšem jen zrádci, separatisté, agenti Kremlu a opilci. Jsou dokonce tak drzí, že se zúčastnili jednání Oděského soudu. Ještě že jsou zde pořádkové oddíly Pravého sektoru, vyslaných k ochraně soudu, které zjednávají pořádek.

V tom jim ovšem překáží sabotéři - dokonce z řad Oděské policie, kteří včera nezakročili proti ruským separatistickým provokatérům, ale proti domobraně Pravého sektoru.

Ještě že máme internetový portál vlastenecké Banderovské strany "Pravý sektor", který dnes na svých stránkách přinesl následující informaci.

V České televizi to zatím nebylo.

---

To pan koordinátor nepochopil, že Porošenko mluví jinak s evropskými politiky a jinak doma?

A nikdo nezjišťuje, z čeho Ukrajina hradí výdaje na válku a na armádu?

A nikdo se nestará za co jsou uraceny peníze z EU, MFF a evropských vlád?

To je ale překvapení, pane koordinátore, že?

Ale asi bych na pana Erlera neměl být tak přísný.

Je snad prvním evropským politikem, který o Ukrajinské válkychtivosti a Porošenkově lhaní veřejně promluvil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…