Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 70 tisíc pro NBÚ

02.10.2012 9:20

Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 70 tisíc korun pro Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) za chyby v tendru na elektronický systém spisové služby. Pokutu NBÚ dostal koncem loňského roku od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to zjistila z webu soudu. NBÚ může ještě podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 70 tisíc pro NBÚ
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Národní bezpečnostní úřad tendr vypsal koncem roku 2009. S cenou pět milionů korun zakázku vyhrála plzeňská společnost PilsCom, s. r. o. ÚOHS se případem začal zabývat na základě podnětu, který obdržel o rok později. Měl pochybnost, zda NBÚ dopředu jasně a správně uvedl způsob, kterým bude nabídky hodnotit.

Metoda hodnocení nebyla známa. To je chyba

NBÚ ve správním řízení tvrdil, že jím zvolená dílčí hodnotící kritéria nedávala prostor pro subjektivní hodnocení a způsob hodnocení byl stanoven jasně, určitě, srozumitelně a dostatečně podrobně. Antimonopolní úřad ale dospěl k opačnému závěru.

Podle ÚOHS bezpečnostní úřad v zadávací dokumentaci stanovil pouze procentuální váhu jednotlivých hodnotících kritérií. "Způsob, podle kterého bude zadavatel jednotlivá hodnotící kritéria hodnotit, ale v zadávací dokumentaci uveden nebyl. To znamená, že žádný uchazeč dopředu nemohl vědět, podle jaké metody či vzorce bude zadavatel provádět hodnocení jednotlivých hodnotících kritérií," uvedl již dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Heil Mutti Merkel!“ a „Allah Akbar, Hände hoch, das ist Befehl!“ Vlajka EU v plamenech. Před Hradem bylo dusno

18:57 „Heil Mutti Merkel!“ a „Allah Akbar, Hände hoch, das ist Befehl!“ Vlajka EU v plamenech. Před Hradem bylo dusno

Válečný veterán z Kosova a Kuvajtu Martin Zapletal provedl v sobotu odpoledne před Pražským hradem n…