Křeček odhalil, co se na něj chystá. A zakročil

14.02.2020 18:35

Nově zvolený ombudsman Stanislav Křeček se rozepsal bez servítků o tom, do čeho jde. Přečetl si totiž článek Marka Pokorného v Hospodářských novinách, kdy podle anonymního zdroje z hnutí ANO proti návratu Křečka do čela úřadu protestuje část úřadu.

Křeček odhalil, co se na něj chystá. A zakročil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Křeček

Vysoce postavený představitel hnutí ANO měl uvést, že někteří zaměstnanci se nechali slyšet, že raději odejdou, než aby s Křečkem dál spolupracovali. „Část z nich proti němu dokonce lobbovala u politiků. ‚Říkali mi, že si nedovedou představit, že by pod ním pracovali‘,“ uvedl představitel hnutí ANO podle všeho Pokornému.

„To ovšem není nic nového... I při mém zvolení zástupcem před šesti lety se tato ‚karta‘ použila. Tehdy byla přizvána do Brna redaktorka Respektu Ivana Svobodová, která zplodila článek o mém působení na úřadě, kde se někteří zaměstnanci (tedy moji tehdejší podřízení) vyjadřovali takto: „Mí podřízení se cítí demotivováni. Doktor Křeček snižuje v očích veřejnosti odbornou fundovanost celé kanceláře,‘ říká vedoucí právníků Petra Zdražilová. „Pan doktor Křeček má na právo pohled pokřivený, nijak zvlášť fundovaný. Podle něj je totiž bohužel právo to, co říká většina,‘ shrnuje své pozorování situace vedoucí oddělení rovného zacházení, právník Petr Polák. ‚Chodit za ním, hodiny s ním debatovat, konzultovat, polemizovat a vysvětlovat mu, co by měl sám vědět. To se mu nelíbí, takže třeba by se tomu rád vyhnul. Jen nevím, jestli mě daňoví poplatníci mají platit právě za tohle,‘ říká Petr Polák. Takto se o mně psalo před šesti lety! Tito lidé pracují v úřadu dodnes., bral jsem to s nadhledem: Myslíte si, že něco takového by na jiném pracovišti bylo možné?“ konstatoval Křeček.

„Přijímání a rozdělování pracovníků, na které jsem neměl ani ten nejmenší vliv, jsem sledoval často s údivem. V samotném sekretariátu VOP a ZVOP se v průběhu minulých let objevilo asi 5-6 dívenek, které celé dny hleděly do obrazovek počítačů, aniž bych nejen já, ale i většina pracovníků na úřadě měla o jejich práci nějakou představu. Bylo zde zřízeno s nově přijatými pracovníky oddělení ‚péče o zaměstnance‘. To pořádalo na Vánoce předminulý rok ‚Námořnický večer‘ a v roce minulém pak – opět na Vánoce – ‚Avatarský večírek‘. Nebudeme přece – my multikulturalisté - slavit nebo připomínat nějaké Vánoce, že? Zaměstnancům bylo doporučeno, aby se na tyto akce vhodně oblékli: modré šaty, špičaté uši atd. Jinak toto oddělení zvalo zaměstnance na ‚přátelské‘ pohovory typu: ‚Jak se vám tu líbí? Jste s prací spokojeni?‘ Co si o takovém ‚zkoumání‘ a péči většina pracovnic a pracovníků myslela, jistě není třeba sdělovat,“ uvedl Křeček.

„Opravdu si přejeme, aby na oddělení, kam přichází ani ne 5 % stížností občanů, pracovalo nejvíce právníků? Kteří nemají žádné spisy se stížnostmi občanů, a tak si organizují ‚výzkumy‘? Opravdu chceme z rozpočtu platit rok trvající ‚průzkum‘, zda nejsou diskriminováni ‚akademičtí funkcionáři‘? Myslí si někdo, že zde nejsou potřeba změny?“ zeptal se Křeček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…