Kreslil tykadla, teď nenastoupil do vězení. Ať ho přiveze policie

26.03.2012 22:02

Olomoucký řidič Roman Smetana, který byl obviněn za to, že pokreslil předvolební billboardy, nenastoupil trest do vězení. Už dříve avizoval, že dobrovolně nepůjde. Nyní čeká, až si pro něj přijde policie.

Kreslil tykadla, teď nenastoupil do vězení. Ať ho přiveze policie
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Smetana, za počmáraný plakát 100 dní vězení

Do pondělních 14:00 měl Roman Smetana nastoupit do vězení na 100 dní trestu za to, že pokreslil předvolební billboardy – politiků například přikreslil tykadla. Již dříve odmítl veřejně práce, nyní čeká, až ho do vězení vynuceně odveze policie. Za to mu hrozí další trest, tentokrát za maření úředního rozhodnutí.

Smetana jako každý den vozil cestující na lince 25. "Jednoho dne prostě přijedou a seberou mě," usmíval se. Na billboardy politiků přikresloval tykadla, psal slogany, kde jim nadával do lhářů a zlodějů a označoval je za prostitutky.

Strany si sice nevybíral, nejvíce plakátů ale patřilo ODS. Ta jediná se domáhala, aby zaplatil škodu 15 tisíc korun. Nakonec nad ním verdikt vynesla soudkyně Markéta Langerová, která je shodou okolností manželkou Ivana Langera, který byl v dobách Smetanova „řádění“ lídrem ODS v Olomouci.

"Odsouzení pana Romana Smetany velmi posunulo mez omezování svobody vyjadřování," napsal o případu Petr Uhl. „Co udělal pan Smetana, patří úplně běžně k výbavě všech politických kampaní, které jsme tady zažili. Domalovávání čehokoliv na plakáty konkurence běžně dělají regulérní strany v rámci své kampaně," zastal se ho v jednom z článků i komentátor Jindřich Šídlo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

9:02 To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

Hrůza a zděšení zavládly v Černé Hoře. Jedna z nejmenších evropských republik se dostala do pozornos…