Kristýna Kočí dnes odmítla na policii podat vysvětlení. Policie prý postupuje nezákonně

05.05.2014 12:28

Bývalá poslankyně Kristýna Kočí dnes na policii odmítla podat vysvětlení ve věci trestního oznámení pro křivé obvinění, které na ni podal Vít Bárta. ParlamentníListy.cz o tom informoval její advokát Ladislav Kolačkovský, který tento postup odůvodnil tím, že podání vysvětlení měl být přítomen Bárta, což je prý v rozporu s trestním řádem.

Kristýna Kočí dnes odmítla na policii podat vysvětlení. Policie prý postupuje nezákonně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalá poslankyně Kristýna Kočí

Advokát také upozornil, že Kočí byla dosud zasílána předvolání na jemu i Kočí neznámou adresu, kde nemá trvalý pobyt dle evidence obyvatel.

Upozornil, že jeho klientka neodmítla podat vysvětlení kvůli tomu, že by se obávala trestního stíhání. K tomu prý není žádný důvod. „Ale z důvodu, že předchozí postup policie se nám jeví nestandardní a neodpovídající liteře trestního řádu. I dnešní úkon neodpovídal trestnímu řádu, konkrétně předvolání advokáta poškozeného/oznamovatele k úkonu podání vysvětlení je naprosto vybočující z mezí trestního řádu,“ uvedl advokát s tím, že „účast poškozeného /oznamovatele (tedy Víta Bárty-pozn. redakce ParlamentníchListů.cz) u tohoto úkonu není předpokládaná trestním řádem a jedná se o nezákonný postup“.

Podle Kolačkovského je dalším důvodem „předchozí vadné doručování a jednoznačné informace oznamovatele pana Víta Bárty o průběhu toho řízení“.

Advokát upozornil, že oznamovatel nemá právo nahlížet do spisu, ani dostávat informace o termínech podání vysvětlení, ani se účastnit podání vysvětlení. „Z prostého nahlédnutí do médií je zřejmé, že o předchozích vadných termínech podání vysvětlení byl informován, a dokonce i o tom, že má klientka nebyla účastna těchto neplatných úkonů a dle jeho informací byl i přivolán k tomuto úkonu,“ uvedl Kolačkovský s tím, že dnes byl podán podnět dozorujícímu státnímu zástupci, aby výše uvedené nezákonné skutečnosti prověřil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO  Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

20:07 VIDEO Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

Známý český herec Zdeněk Svěrák tentokrát nevyjadřoval podporu politickým kandidátům, nyní po volbác…