Krize v ČSSD: Drsné vyjádření Stanislava Humla

22. 5. 2017 20:23

Poslanec Stanislav Huml, působící v řadách klubu sociální demokracie, se na tuto stranu pořádně naštval. Nevěřícně se dívá na to, co ČSSD provádí s někdejším jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou, a klade si otázku, zda je vůbec ještě sociální demokracie demokratickou stranou.

Krize v ČSSD: Drsné vyjádření Stanislava Humla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Stanislav Huml
reklama

„Zimolovci, sobotkovci a jaké ještě nálepky dostaneme? Aby bylo jasno. ČSSD jsem měl za demokratickou stranu – ostatně má to v názvu. V takové straně mají na zásadní věci zásadní vliv řadoví členové. Co je zásadnějšího než kandidátka do sněmovny? Proto jsou primárky. Předvýběr kandidátů bafuňáři ať už na kraji, nebo v předsednictvu ČSSD je nedemokratický. Pak si primárky strčte někam, ani k nim nepůjdu,“ rozpálil se Huml na sociální síti Facebook.

V roce 2013 prý Huml stál za Sobotkou, protože se mu zdálo, že se předsednictvo strany nezachovalo k Sobotkovi férově. Bohužel, dodává Huml, někteří aktéři tohoto pokusu byli omilostněni a dnes jsou součástí vlády. Tato skutečnost podle Humla oslabila ČSSD ve vyjednáváních o vládě. Možná i proto mohlo hnutí ANO získat resort financí. Tehdejší předsednictvo prý spáchalo podraz na Sobotku, jenže teď se podle Humla stejného podrazu dopouští sám Sobotka. A podle poslance se tu nabízí otázka, kdo je větší „podrazák“. Zda účastník schůzky s prezidentem, která nakonec mnoho nezměnila, nebo ten, kdo teď odvolává Jiřího Zimolu?

„Škrtat na úrovni předsednictev před samotnými primárkami, bez racionálního důvodu je bratrovražedný boj s cynickým důvodem – jde mi jen o moje koryto, úspěch celku je mi u prdele. On by přeskočil i z posledního místa – to je ten důvod u Jirky i u mne. Je mi z dnešních bafuňářů všech stupňů na zvracení. Děláte vše pro to, abyste volby prohráli,“ uzavřel rozzlobeně Huml.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…