Krumpáčem do auta, násilím do místní ženy. Rumuni, Bulhaři a Ukrajinci přilákali Chovance k továrně, kam je vozí na práci

08.02.2017 7:28

O tom, jak se město Kvasiny potýká s přílivem gastarbeiterů, nedostatkem bytů a lidí, kteří by chtěli pracovat jinde než v automobilce, píše MF Dnes. Zaměřuje se také na nárůst kriminality ve městě, jejž zmínil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Krumpáčem do auta, násilím do místní ženy. Rumuni, Bulhaři a Ukrajinci přilákali Chovance k továrně, kam je vozí na práci
Foto: obec-kvasiny.cz
Popisek: Kvasiny
reklama

Do Kvasin přichází kvůli automobilce Poláci, Rumuni, Bulhaři, Ukrajinci či Slováci, ale jsou to samí muži bez rodin. Přicházejí sem vydělat peníze. Nezaměstnanost je zde sice jedna z nejnižších v zemi, roste však počet přestupků. A to až o 419 procent. A místní se cizinců bojí. I z toho důvodu sem v pátek má přijet samotný Chovanec, aby pomohl navrátit do ulic bezpečí. 

„Není to hon na cizince, jen není možné, aby agentury dovezly zaměstnance a přestaly se starat o to, co dělají ve volném čase,“ uvedl Chovanec a vyjmenoval činy, kterých se měli v uplynulém týdnu dopustit: dobývání do auta krumpáčem, pokus o znásilnění ženy ve středu města, porušování veřejného pořádku.

60 procent prohřešků jsou však podle všeho dopravní přestupky, například rychlá jízda či špatné parkování. Dalších 20 až 30 procent tvoří vandalismus a následně drobné šarvátky. To sice Chovanec uznává, ale i tak říká, že to vše ovlivňuje pocit bezpečnosti. „Chceme zabránit, aby v budoucnu vznikaly domobrany,“ uvedl. 

Starosta Rychnova nad Kněžnou Jan Skořepa před přílivem cizinců rovněž varuje. Loni na jaře totiž automobilka zaměstnávala 4,5 tisíce lidí, dnes osm tisíc. Mnoho z nich žije načerno v pronajatých bytech. Projevuje se to například na produkci odpadu. Policisté také museli často vyjíždět do největší ubytovny Orione v bývalých kasárnách. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

9:52 „Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

V pokračování kauzy Janka Kroupy a ministra Hamáčka se ukázalo, od koho získal investigativní noviná…