Kšeftař Rittig: Tohle je on

14. 6. 2013 9:41

Celkem dva roky podle MF Dnes protimafiánská policie odposlouchávala podnikatele Ivo Rittiga. Výsledkem byla čtvrteční razie v jeho kanceláři i vile a podezření z několika trestných činů. Ty se mají týkat podplácení exposlanců ODS a rovněž jeho "obchodů" s pražskou radnicí.

Kšeftař Rittig: Tohle je on
Foto: Hans Štembera
Popisek: V souvislosti s kauzou Nagyová proběhl v Praze policejní zásah ve vile Ivo Rittiga

Široké Rittigovy aktivity měly být podle MF DNES zmapované na základě policejních odposlechů, a rovněž dokumentů, které dodal Nadační fond proti korupci. Mělo se jednat o výpisy z účtů, dokazující finanční transakce spravované Rittigovou dvorní advokátní kanceláří MSB Legal (dříve Šachta & Partners). Na mapování mezinárodních finančních toků se měla podílet i americká FBI.

Fotogalerie: - Razie u Ivo Rittiga

Policejní zásah - ilustrační foto
V dopoledních hodinách proběhl v Praze policejní z...
V dopoledních hodinách proběhl v Praze policejní z...
V dopoledních hodinách proběhl v Praze policejní z...
V dopoledních hodinách proběhl v Praze policejní z...
V dopoledních hodinách proběhl v Praze policejní z...

Podezření prý vzniklo ve dvou věcech: uplácení poslanců a praní špinavých peněz, spojeném s manipulací výběrových řízení a účastí na organizované zločinecké skupině. Výsledkem dlouhodobého šetření byla čtvrteční razie, která v Rittigově případě probíhala v kanceláři v Celetné ulici i ve vile na Vinohradech, kam jako první dorazili reportéři ParlamentníListy.cz.

Uplácení poslanců mělo souviset s kauzou „rebelů“ ODS, poslanců Petra Tluchoře, Ivana Fuksy a Marka Šnajdra. Rittig měl mít roli „finančníka“, který měl nakonec poslance podplatit. Trojice poslanců ODS se nakonec rozhodla odstoupit a umožnit schválení daňových změn, proti kterým protestovala.

Ovlivňování zakázek a praní špinavých peněz mělo souviset s pražským magistrátem. O Rittigově navázání na zakázky pražské radnice se spekulovalo již dlouho. Kromě něj prý policie podezírá Jiřího Tomana, bývalého šéfa investic na magistrátu, nebo podnikatele Václava Rybu, který figuroval v některých Rittigových firmách. Tomu by nasvědčoval i fakt, že policisté zasahovali i ve Škodově paláci, kde sídlí magistrátní odbor investic. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcete místo nás ve vládě SPD? Onderka z ČSSD pohrozil. A vyslal vzkaz Zemanovi

12:35 Chcete místo nás ve vládě SPD? Onderka z ČSSD pohrozil. A vyslal vzkaz Zemanovi

V nedělní Partii televize Prima se střetli předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan a první místo…