Kubera típl cigaretu a šel seřvat spolustraníky: Politologové se tu přemnožili jako hraboši. Zrůdnost zrůdností

18.01.2020 21:55

„Požádejte pana Kuberu, ať típne cigaretu a přijde sem,“ ohlásila moderátorka vysočanského kongresu ODS Jana Černochová projev nejvýše postaveného ústavního činitele, člena strany. Na jeho projev se prý všichni těší, i když na něj došlo až v pozdních večerních hodinách.

Kubera típl cigaretu a šel seřvat spolustraníky: Politologové se tu přemnožili jako hraboši. Zrůdnost zrůdností
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Kubera s chotí
reklama

„Já kdybych neměl šálu, tak už jsem mrtvý,“ začal Jaroslav Kubera s decentní šálou kolem krku. Pochlubil se, že během dne nachodil sedm a půl kilometru po schodech nahoru a dolu, a to jen na cigaretu. „Já totiž patřím k těm neřestníkům, co platí tři čtvrtiny našeho zdravotnictví,“ vysvětloval. A upozornil, že tito lidé, kteří jsou dnes vyděděnci moderní společnosti, jsou celkem zajímavou voličskou skupinou pro stranu, hlásící se k ideálům svobody.

„Můj projev bude chaotický, protože doba je hysterická,“ ohlásil, možná v reakci na další projevy odpoledne. Ocenil naopak kandidátský projev Petra Fialy, podle něj nejlepší, jaký od nástupu do čela ODS pronesl.

Kubera prý pořád slyší, že „s Petrem Fialou patnáct procent nepřesáhneme“. „Tak já vám to řeknu celé: Ne jen s Petrem Fialou, ale jen s vámi všemi těch patnáct procent přesáhneme. Ne facebook, ne twitter, ale osobní styk s lidmi dělá politiku. Vy jim musíte vysvětlovat, co dělá pan premiér,“ zvýšil velmi ostře hlas na delegáty.

Anketa

Povede se Vladimiru Putinovi v příštích letech snížit obří chudobu a korupci v Rusku?

84%
16%
hlasovalo: 14386 lidí

A pak se vrátil do klasického „kuberovského“ módu. S pobavením si prý přečetl názor politologa Lyska z Olomouce, že Kuberu jeho voliči vůbec neberou vážně. S pobavením, protože si vzpomněl na své šestery vyhrané volby.

„Mě přitom napadlo, že politologové se tu přemnožili jako hraboši,“ poznamenal. „Všimněte si, jak dnes probíhají Události, komentáře. Tam jsou vždycky dva politici, a pak dva nebo spíš tři politologové,“ doporučil delegátům.

Pak přešel k tématu, kterému se věnoval už v novoročním projevu. K hysterii kolem globální klimatické změny. „Já jsem si nedávno přečetl dramatický článek, že jsme měli nejteplejší rok od roku 1781. A víte, co to znamená? Nic, vůbec nic,“ řádil. Kdo si myslí, že dvě stě let je nějaký významný historický úsek, má si to nechat vysvětlit od astronomů nebo odborníků na vesmír, kteří jim vysvětlí, že tento časový úsek je pro posuzování úplně irelevantní. „Pak bude nahlížet na zelené tsunami úplně jinak,“ myslí si Kubera.

Největší nebezpečí je ale podle něj bolševické myšlení. Bolševické myšlení podle něj představují ti, kteří si myslí, že jejich názor je ten jediný správný a všichni ostatní jsou hloupí. „Oni toho vždycky hodně namluví, jak všechny respektují, a přitom respektují jen sebe a svůj názor,“ vysvětloval.

„Vrcholným číslem byl přechod na elektromobilitu. Zkuste si představit, že teď, v zimě, v noci, si nastartujete svou Teslu a pojedete do Brna,“ čílil se. Fetiš elektromobility je podle něj „zrůdnost zrůdností“, a to říká přesto, že elektrická veřejná doprava se u něj v Teplicích zavádí masivně.

Ale něco jiného je autobus, a něco jiného je osobní auto.

Pak Kubera vyprávěl delegátům o uhlíkové stopě plachetnice, kterou se Greta Thunbergová plavila do Ameriky, a pro pobavení vyprávěl o veselém videu, ve kterém figuruje Mercedes jezdící na tužkové baterie.

„Petr Fiala to bez nás nedosáhne. Vyrazit mezi lidi, bez facebooku, bez twitteru a jak se to všechno jmenuje. Nebo jak myslíte, že jsem vyhrál ty šestery volby?“ nabádal delegáty.

„Nabízeli mi kamarádi, že mi zařídí twitter a facebook. Já nic takového nemám, nevím, co bych s tím dělal, když nestíhám ani odpovědět na maily,“ ujistil závěrem.

Pak měla začít programová část kongresu. Ale protože už bylo půl desáté a delegáti museli odjet, padl od vedení návrh, že se program probere „jindy“, třeba na speciální programové konferenci.

A tím dvacátý devátý kongres Občanské demokratické strany v podstatě skončil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jakub Vosáhlo
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…