Kulminace v Litoměřicích proběhne odpoledne, v Ústí v noci, hlásí vodohospodáři

05.06.2013 7:27

Podle ranních předpokladů Povodí Labe má hladina Labe v Litoměřicích kulminovat až dnes odpoledne. Kulminace v Ústí nad Labem byla přesunutá na noc, hladina se bude pohybovat mezi 11,1 a 11,5 metru. Vyplývá to z informační zprávy zveřejněné dnes ráno Povodím Labe.

Kulminace v Litoměřicích proběhne odpoledne, v Ústí v noci, hlásí vodohospodáři
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

"Rozmezí předpokládané kulminace uvádíme proto, poněvadž nelze odhadnout vliv rozsáhlých rozlivů na transformaci povodňových průtoků," uvedl vedoucí vodohospodářského dispečinku Povodí Labe Jiří Petr. Voda z Labe se rozlila do šířky od Mělníka až po začátek úzkého údolí zvaného Porta Bohemica, které začíná u Lovosic. Další zprávu Povodí Labem zveřejní ve 12:00.

Bez vyhlášeného povodňového stupně je od 04:00 hladina Ploučnice v Benešově nad Ploučnicí

V Ústeckém kraji v noci klesla pod první povodňový stupeň hladina Ploučnice v Benešova nad Ploučnicí na Děčínsku. Kulminovala Ohře v Lounech, kde je ale stále třetí povodňový stupeň. Nadále stoupá Labe v Ústí nad Labem a Děčíně, opadávat by mělo začít večer. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Bez vyhlášeného povodňového stupně je od 04:00 hladina Ploučnice v Benešově nad Ploučnicí, brzy ráno se pohybovala kolem 139 centimetrů. Ploučnice se v Děčíně vlévá do Labe, jehož hladina zatím stále stoupá a kulminovat by mělo dnes večer.

Hladina Bíliny

Naopak Ohře na vodočtu v Lounech už začala opadávat, nejvýše byla hladina před půlnocí. Vodohospodáři tam naměřili 543 centimetrů, o pět a půl hodiny později hlásili o sedm centimetrů méně. Ohře vystoupala na třetí povodňový stupeň v pondělí večer poté, co Povodí Ohře začalo upouštět víc vody z Nechranické přehrady.

Na třetím povodňovém stupni je kromě Labe, které by v Litoměřicích mělo kulminovat dnes ráno a v Ústí nad Labem a Děčíně večer, také Bílina v Trmicích a Flájský potok v Českém Jiřetíně na Mostecku. Hladina Bíliny ale za poslední hodinu nestoupla, má 273 centimetrů, pokles hladiny se zastavil nejspíš kvůli blízkosti soutoku s vzedmutým Labem. Flájský potok je na třetím povodňovém stupni už od pondělní půlnoci, hladina se drží kolem 105 centimetrů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je zle: Matteo Salvini řekl jasné slovo o Rusku

10:15 A je zle: Matteo Salvini řekl jasné slovo o Rusku

Poněkud ve stínu setkání Donalda Trumpa s Vladimirem Putinem proběhla návštěva italského ministra vn…