Kvůli OKD mě vydírali a americký soud to teď potvrdil, jásá Bakala. Žalovaný Krúpa o ničem takovém neví

17.08.2021 19:16 | Kauza

Miliardář Zdeněk Bakala může slavit vítězství nad investorem Pavolem Krúpou. Jak píše server Seznam Zprávy, v USA soud Krúpu označil jako člověka, jenž se podílel na Bakalově vydírání.

Kvůli OKD mě vydírali a americký soud to teď potvrdil, jásá Bakala. Žalovaný Krúpa o ničem takovém neví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

To, že se Krúpa pokusil získat miliony dolarů od miliardáře Zdeňka Bakaly prostřednictvím tvrdých nátlakových akcí, potvrdil federální soud v USA. Mělo jít o kampaň, které Bakala čelil kvůli OKD. Bakala má z výsledku radost. Podle něj jde o skvělý výsledek. 

„Vítám, že soud uznal závažnost jednání Pavola Krúpy, kterým řadu let obtěžoval mou rodinu a mé blízké s jediným cílem vlastního obohacení,“ uvedl Bakala. Krúpa se podle výsledku soudu měl podílet na vydírání s cílem zisku 23 milionů dolarů. Krúpa však uvádí, že zatím o jednání před americkými soudy nemá povědomí. 

„Žádné rozhodnutí mi nebylo řádně doručené. Bakalu jsem nevydíral. V Jižní Karolíně jsem nikdy nebyl a s Bakalou ani s jeho údajným právním zástupcem jsem se nikdy nesetkal,“ odvětil k celé věci Krúpa. 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …