Kvůli tabulkovým platům nemusí lékaři pořádně pracovat, říká Cabrnoch

11.03.2012 12:14

Europoslanec Milan Cabrnoch (ODS) kritizuje tabulkové platy lékařů. Je to podle něj nástroj demotivující a vyhovuje pouze podprůměrným pracovníkům.

Kvůli tabulkovým platům nemusí lékaři pořádně pracovat, říká Cabrnoch
Foto: cabrnoch.cz
Popisek: MUDr. Milan Cabrnoch

Podle Cabrnocha udělal ministr zdravotnictví Leoš Heger chybu, když nezrušil tabulkové platy lékařů. „Druhou chybu udělal ministr zdravotnictví, když slíbil “odcházejícím” lékařům, že jim zvýšení platů zařídí. Vyvolal totiž dojem, že to jde. Přitom, jak se potvrzuje, ke splnění tohoto slibu nemá žádné nástroje, a hlavně potřebné peníze,“ dodává.

Rovnostářství snižuje kvalitu

Je ale podle něj jasné, že ministrovo nařízení poslechnou pouze ředitelé, kterým něco nařizovat může. „Stejně logické je, že ostatní, na ministrovi nezávislí ředitelé, chtějí po ministrovi peníze, aby jeho slib splnili,“ říká Cabrnoch.

Kritizuje fakt, že tabulkové platy mohou vyhovovat pouze podprůměrným pracovníkům a dobré brzdí. „Regulace a rovnostářství vede pouze ke snížení kvality, omezuje přirozenou konkurenci a iniciativu. Kdo by se snažil, když z toho stejně nic nebude mít?“ ptá se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…