LES si vybrala lídry do eurovoleb. Povedou ji režisérka a bývalá ministryně

13. 3. 2014 20:13

Liberálně ekologickou stranu (LES) do evropských voleb povede exministryně zemědělství a bývalá velvyslankyně v Bruselu Milena Vicenová. Ve vedení kandidátky je také dokumentaristka a místopředsedkyně strany Olga Sommerová.

LES si vybrala lídry do eurovoleb. Povedou ji režisérka a bývalá ministryně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Bursík

Předseda LES Martin Bursík se nechal zapsat na poslední místo kandidátky, svou nominaci považuje za symbolickou. Oznámil to dnes ČTK.

Vicenová se chce v kampani zaměřit na urychlené zavedení sankcí proti Rusku kvůli jeho postupu vůči Ukrajině. Navrhuje například zmrazení bankovních kont a neudělování víz ruským občanům. S ohledem na zaměření strany se zmínila o podpoře využívání lokálních zdrojů energie a potravin.

Mezi kandidáty LES patří také bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková, někdejší poslankyně Kateřina Jacques, ředitelka Lauderových škol Kateřina Dejmalová, zástupce iniciativy Chceme demokratickou Ukrajinu Martin Uhlíř, představitel Koalice STOP HF proti těžbě břidličných plynů Josef Matyáš nebo člen stínové vědecké rady Národního parku Šumava Karel Matějka.

Muži a ženy jsou na kandidátce zastoupeni rovným dílem a zařazeni metodou zipu, všichni mají negativní lustrační osvědčení, zdůraznil exministr životního prostředí a někdejší šéf Strany zelených Bursík. Zelení budou v evropských volbách kandidovat v čele se svým předsedou Ondřejem Liškou.

Evropské volby se budou konat v Česku 23. a 24. května, lhůta pro předložení kandidátek končí už příští úterý. Záměr kandidovat veřejně ohlásila řada stran a hnutí včetně všech sedmi, které mají zastoupení ve sněmovně. Před pěti lety se do evropských voleb přihlásilo 33 stran, uspěly jen čtyři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Voda v plicích! Na vzduchu to přežije 120 hodin. Myjte si ruce! Britský lékař natočil výbušné video o viru z Číny

19:24 Voda v plicích! Na vzduchu to přežije 120 hodin. Myjte si ruce! Britský lékař natočil výbušné video o viru z Číny

Lékař John Campbell působící na univerzitě v britském Brightonu a rovněž amatérský youtuber se ve sv…