Ladislav Špaček: Zeman je buran. Lidovosti se dá docílit bez tepláků a vulgárního slovníku. Podívejte se se Masaryka

23.10.2015 23:00

Odborník na etiketu a mluvčí prezidenta Václava Havla Ladislav Špaček zhodnotil v rozhovoru pro server E15.cz oblékání a chování českých i zahraničních politiků.

Ladislav Špaček: Zeman je buran. Lidovosti se dá docílit bez tepláků a vulgárního slovníku. Podívejte se se Masaryka
Foto: Martin Kovář
Popisek: Ladislav Špaček

Špaček se vyjadřoval k tezi redaktora E15.cz, který poukázal na to, že mnohdy najdeme u politiků místo snahy být za uhlazeného gentlemana spíše směřování k určité lidovosti, jež prý může lidem imponovat.

Odborník na etiketu soudí, že lidovost je buď dána přímo osobností jako u prezidenta Miloše Zemana, nebo je hraná, neboli je používána jako marketingový nástroj. „Jako když americký prezident Barack Obama svou kampaň vedl bez kravaty. To proto, aby získal ty vrstvy, které kravatu nenosí. To je klasický předvolební tah. Dalším příkladem je Syriza v Řecku, jejíž politici chodí bez kravaty, aby dali najevo, že jsou blíž lidu. Jsou to ale jen hry, marketingové finty na voliče, které vymýšlí agentura,“ říká Špaček s tím, že lidovost má své meze.

Mluvčí našeho prvního porevolučního prezidenta uvádí, že pokud se jedná o hlavu státu, většina lidí očekává především důstojnost a ne vulgární vyjádření v nedělním vysílání rozhlasu. „Například prezident Masaryk byl lidový. Byl to syn kočího a davy ho milovaly, ale nikdy jste ho neslyšeli říct sprosté slovo nebo ho neviděli chodit v teplákách a nátělníku. Přitom nikdo nemůže říct, že by nebyl blízko lidu. Lidovost a buranství má mezi sebou hranici,“ míní Špaček.

Celý rozhovor ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkušený politik Vlastimil Tlustý před kamerou PL promluvil o možném plánu Zemana na záchranu ČSSD. Takto to prý asi bude

20:07 Zkušený politik Vlastimil Tlustý před kamerou PL promluvil o možném plánu Zemana na záchranu ČSSD. Takto to prý asi bude

HORKÉ TÉMA Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka v pořadu Horké téma přivítal někdejšího mi…