Ladislav Vízek debatoval se senátorem Kuberou o kouření. A jeho názory vás nejspíš překvapí

31. 5. 2017 15:54

Nikoterorismus. Tak nazval zákaz kouření dlouholetý kuřák a teplický starosta Jaroslav Kubera (ODS) v pořadu Rozstřel na serveru iDnes.cz. Proti němu do pořadu usedla vedoucí Centra pro závislé na tabáku Eva Králíková. Kromě nich vystoupili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a moderátor Libor Bouček. Zákaz kouření v restauracích a ve veřejných prostorách začal platit dnes.

Ladislav Vízek debatoval se senátorem Kuberou o kouření. A jeho názory vás nejspíš překvapí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

„Návštěva restaurace není povinná. Já bych si mohl stěžovat, že na Malé Straně nenajdete za stávajícího včerejšího stavu kuřáckou restauraci. I bez vás dobrotrusů jsme se podřídili. Já fakt nepotřebuju zákonodárce. Proč pořád z nás dělají debily? Nechte žít a nechat žít. Chraňte si nekuřáky, ale do toho, jestli si kouřím doma, do toho vám nic není,“ rozčílil se Kubera. „Kdyby cigarety voněly, tak je vystaráno,“ dodal.

„V zemích, kde to je, tak většina lidí takový zákaz podporuje,“ podotkla k tématu Králíková. Do teplického primátora pak rýpla s tím, že v zákoně rozhodně není zákaz konzumace tučných jídel či zákaz sexu v neděli, jak on rád poukazuje. Hlavními argumenty pro zákon jsou podle ní zdraví, svoboda a ohleduplnost. Právo dýchat čistý vzduch je podle názoru Králíkové nadřazené právu kouřit. 

„To, co platí ode dneška, je takový nikoterorismus. Ten boj neskončí, uvidíme, jak dopadne ústavní stížnost,“ nevzdal se Kubera, jenž spolu s dalšími dvaceti senátory podal v březnu stížnost. Celý boj proti kuřákům nazývá honem na čarodějnice. 

Původní text ZDE

Zákon pak odmítá i moderátor Libor Bouček, jenž před jeho schválením podepsal petici, aby si hospodští mohli sami rozhodnout, kde se bude kouřit a kde ne. Zákon nevnímá jako žádnou extrémní tragédii, ale vadí mu, že omezuje osobní svobodu. Proti němu pak usedl majitel hospody Ladislav Vízek, fotbalista a sportovec. 

„Proč jsme neudělali referendum? Švýcaři mají referendum ke každé maličkosti. Tohle neměl navrhnout nějaký parlament, tam sedí pár lidí. Kdyby bylo referendum, bylo by to spravedlivé. A stejně si myslím, že by zvítězilo, že se kouřit nebude,“ uvedl Vízek, jenž je podle svých slov rád, že zákon platí, neboť jde o zdraví. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

7:52 Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „EU, která nám striktně předepisovala, že rum se nesmí jmenovat rum…