Landa na misi v Afghánistánu: Nasedl na „kohouta“, setkal se se státníky a zpíval árijskou hymnu

29.01.2016 10:45

Reportáž Jakuba Horáka z Afghánistánu přináší dnešní Hospodářské noviny v příloze Ego!. Horák v ní mimo jiné popisuje své setkání se zpěvákem Danielem Landou, který nyní v Afghánistánu působí. Landa, alias kouzelník Žito, svou akci nazývá Nepopsaný list. Tvrdí o sobě, že již tři roky bojuje proti islamistům.

Landa na misi v Afghánistánu: Nasedl na „kohouta“, setkal se se státníky a zpíval árijskou hymnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zpěvák, skladatel a automobilový závodník Daniel Landa
reklama

Úvodní řádky reportáže popisují skutečnost, jak Landa chce zazpívat pěti stům shromážděných sportovců, a to na místě, kde dříve popravoval Tálibán. V průběhu jeho Árijské hymny mají účastníci zvedat nad hlavu bílý papír, jako symbol nového začátku. 

„Píseň je zpívána napůl česky a napůl paštunsky. Text hymny shrnuje Landovu myšlenku, kvůli které akci uspořádal: oproti islamistické propagandě, kterou používá Tálibán, chce Afgháncům nabídnout něco jiného. Tím má být árijská identita,“ popisuje reportér i následné skutečné nadšení přítomných. 

Landa podle reportéra tvrdí, že podpora konceptu árijství je klíč, jak vychovat v Afghánistánu novou generaci, odolnou vůči islámské radikalizaci. Hodlá tak činit prostřednictvím sportu a hudby. Plánuje v Kábulu pořádat boxerské turnaje i otevřít osvětové středisko nadace ARIA Boiohaemum. Za poslední půlrok se zde setkal také s prezidentem Afghánistánu, s předsedou vlády, s ministrem vnitra, velitelem leteckých ozbrojených sil či se šéfem Islámské strany.

Reportáž je doplněna množstvím fotografií, jedna z nich například ukazuje Landu jedoucího na motorce v podobě kohouta, o kterém se již jako o symbolu vyjadřoval v dřívějších rozhovorech. Další snímek dokládá i existenci tzv. prstenu moci, o němž zpěvák rovněž hovořil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promoření ve frontě. Češi vzali obchody útokem, dokud můžou

21:40 Promoření ve frontě. Češi vzali obchody útokem, dokud můžou

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) i přes nesčetná ujišťování, že nás v tomto týdnu uzavírání obcho…