Láska: Zavřít ambasádu Ruska v Praze. Útočí přes ni na Německo

18.04.2021 21:50

Advokát a senátor Václav Láska se domnívá, že v současné době můžeme udělat hodně nejenom pro nás, ale i pro naše spojence. „Zavřeme ruskou ambasádu v Praze,“ vyzval.

Láska: Zavřít ambasádu Ruska v Praze. Útočí přes ni na Německo
Foto: Repro Facebook Milion chvilek pro demokracii
Popisek: Václav Láska (SEN 21) na Staroměstském náměstí

„Jako reakci na Vrbětice vyhostíme osmnáct ruských diplomatů. Rusko pravděpodobně recipročně vyhostí osmnáct českých diplomatů z Moskvy,“ poznamenal Láska odpoledne, ještě dříve, než se objevila informace, že Rusko vyhodí hned dvacet českých diplomatů. 

Anketa

Rusko vyhostilo 20 lidí z naší ambasády v Moskvě. Má ČR vyhostit další ruské diplomaty?

12%
88%
hlasovalo: 17624 lidí

„Je skutečně pravidlem, že na vyhoštění svých diplomatů ze země x (bez ohledu na důvod jejich vyhoštění) reaguje každá země vyhoštěním několika diplomatů země x ze země své. Ale s ohledem na velikost naší ambasády v Rusku a ruské v Praze však v daném případě náš krok chod ruské ambasády takřka neomezí. Zatímco česká v Moskvě bude tímto krokem naopak de facto uzavřena,“ poznamenal. 

„Takže pojďme dotáhnout spravedlnost této reciprocity do konce a pojďme vyhostit stejné procento osádky ruské ambasády v Praze, jaké bude vyhoštěno z naší ambasády v Moskvě. A teď to důležité. Možná si kladete otázku: ‚Co je Rusku do nějaké své ambasády v Česku? Tak ji tu mít nebude, no a co?‘ Odpověď zní: ‚Rusku na ambasádě v Česku hodně záleží.‘ Víte proč? A proč je ruská ambasáda v Praze tak přebujelá? Není to kvůli Česku samému. Ambasáda v Česku totiž dlouhodobě slouží Rusům coby základna pro zpravodajské útoky na další západoevropské země. Zejména na Německo. Takže až nám Rusové jako odplatu zavřou ambasádu v Moskvě, pojďme zareagovat tak, jak je správné. Zavřeme ruskou ambasádu v Praze. Bude to spravedlivá reakce. A navíc napravíme letitou blbost: totiž že sloužíme jako základna pro zpravodajské útoky na naše partnery v NATO,“ uvedl Láska.

„Máme skvělou příležitost zachovat se správně. Doufám, že ji vláda nepromarní,“ uzavřel.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

omluva

Sám o sobě říkáte, že jste se v životě až na výjimky neomloval. Nepadlo vás, že tohle je důvod, proč vae popularita klesá? A myslíte, že se máte za co omlouvat jako prezident? Pokud ano, za co podle vás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vysmátý Babiš pil becherovku. Večeře, u níž nebyly kamery

18:47 Vysmátý Babiš pil becherovku. Večeře, u níž nebyly kamery

Andrej Babiš si začal užívat svůj „politický detox“. A podle slov internetové glosátorky, kterou na …