Latýn z SPD: Rusko už je na obyvatele bohatší, než Slovensko

18.08.2025 21:39 | Monitoring
autor: Naďa Borská

Na Západě nejsou nadlidé a na východě stepní hordy. Upozorňuje Boris Latýn, politik SPD, a přináší svou analýzu globální politické scény. Kritizuje v ní jak EU, tak NATO. A doporučuje vyvěšovat české, moravské či slezské vlajky, ne státní symboly cizích zemí.

Latýn z SPD: Rusko už je na obyvatele bohatší, než Slovensko
Foto: Archiv Borise Latýna
Popisek: Boris Latýn, kandidát SPD do europarlamentu

„Rusko už je na obyvatele bohatší, než Lotyšsko či Slovensko,“ uvádí politik Boris Latýn, IT expert SPD a kandidát do Poslanecké sněmovny za Jižní Moravu. „Ano, je to tak, ještě nedávno to bylo nemyslitelné. Slovensko platící už jeden a půl dekády eurem bylo sice už od dob Československa vždy o fous chudší, než naše republika, ale stále na hony vzdálené chudobě Ruské federace. A pobaltské země – Litva, Lotyšsko a Estonsko (též platící eurem) byly předkládány jako ekonomičtí tygři, kteří se vyšvihli z bídy postsovětského prostoru. Dnes už tomu tak není. Nejchudší z tohoto trojlístku – Lotyšsko, je v hrubém domácím produktu na obyvatele podle parity kupní síly na 48. místě na světě a je tedy už chudší, než Ruská federace nacházející se o pět příček výš, navíc těsně v závěsu za dalším „pobaltským tygrem“ – Estonskem,“ tvrdí Latýn.

Pouze Česká republika, Slovinsko, Litva a Polsko podle Latýna mají z bývalých socialistických zemí nad Ruskem ještě slušný náskok, rozdíl se ale každým rokem zmenšuje. Naopak, „staré“ kapitalistické Řecko je chudší, vklíněno mezi Slováky a Lotyše.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

20:22 „Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

Bývalý starosta Prahy 1 za TOP 09 Oldřich Lomecký v sobotu oznámil, že ruší svůj e-mail na Seznamu a…