Le Penová bude v Praze 23. dubna na konferenci o Evropě

26.03.2015 11:23

Kontroverzní francouzská politička Marine Le Penová bude v Praze 23. dubna na konferenci Evropský mír a prosperita po Evropské unii, potvrdil dnes na tiskové konferenci v Praze její poradce Ludovic de Danne. Konferenci, která se uskuteční ve Sněmovně a má otevřít debatu o budoucnosti starého kontinentu, pořádá neparlamentní Občanská konzervativní strana někdejšího poslance ODS Jiřího Janečka a poslanec Úsvitu Radim Fiala. Tento týden byl Fiala vyloučen ze sněmovní frakce tohoto opozičního hnutí.

Le Penová bude v Praze 23. dubna na konferenci o Evropě
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.
reklama
Poradce předsedkyně nacionalistické a protiimigrační Národní fronty Le Penové připravuje pro tuto stranu podle Janečka síť evropské podpory. Za Česko by k nim podle Janečka mohla patřit i Občanská konzervativní strana. De Danne uvedl, že Fiala a Janeček jsou pokládáni za velmi seriozní partnery. 
   
Na konferenci byli podle Fialy pozváni i další evropští politici z desítky zemí. Jména ale sdělit nechtěl s poukazem na to, že ještě nejsou potvrzena. "Jsme rádi, že se Praha stane na pár dní centrem evropského politického dění," podotkl Janeček. 
   
Všechny tři politiky spojuje názor, podle kterého je Evropská unie chybou po ekonomické i politické stránce a nezaručuje mír ani prosperitu. "Věříme, že státy mohou spolupracovat v jiném modelu, než jaký je nastaven dnes Evropskou unií," uvedl de Danne. Podle Fialy je nutné hledat hlubokou reformu evropské integrace tak, aby neomezovala suverenitu národních států a respektovala by jejich zájmy. Je třeba hledat reformu evropské integrace tak, aby neomezovala suverenitu států a bude respektovat jejich národní zájmy. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ste, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…