Leda by si to Pavel Novotný udělal sám. Petr Fiala se vyjádřil k budoucnosti ODS

28.02.2020 18:52

Konec Pavla Novotného v ODS? Dle serveru DeníkN.cz to není jisté. Ze stanov prý není jasné, zda po pravomocném rozsudku zaniká členství automaticky. „Členství v takovém případě zanikne až pravomocným rozhodnutím některého z uvedených orgánů strany o zrušení členství, nikoli tedy již vlastním pravomocným odsouzením. V tomto případě nechám – v souladu se stanovami – toto rozhodnuti na členech jeho místního sdružení,“ vzkázal Petr Fiala. Předsedou místního členství je však sám starosta Řeporyjí Pavel Novotný.

Leda by si to Pavel Novotný udělal sám. Petr Fiala se vyjádřil k budoucnosti ODS
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala se starostou Řeporyjí Novotným
reklama

Server Deník N zveřejnil článek o vývoji v posledních kauzách Pavla Novotného. Soud totiž včera pravomocně rozhodl o tom, že má zaplatit peněžitý trest 66.600 korun za vyhrožování podnikateli Marku Vítovi. Pokud by tuto částku nezaplatil, tak mu hrozí dvouměsíční trest vězení. Kontroverzní starosta z Řeporyjí se však vyjádřil, že částku uhradí, o čemž jsme psali včera ZDE.

Celý článek ZDE

Anketa

Bojíte se koronaviru?

39%
61%
hlasovalo: 9777 lidí

Deník N však sdělil, že Novotnému by za rozhodnutí soudu mohl hrozit vyhazov z ODS. „Novotnému nyní hrozí vyloučení ze strany. ODS totiž před šesti lety přidala do stanov ustanovení, že pravomocné odsouzení může vést k vyhazovu,“ uvedl Deník N. Členství podle stanov zaniká „zrušením členství místním sněmem nebo výkonnou radou z důvodu závažného porušení povinností stanovených v ust. 3.14 stanov nebo z důvodu pravomocného odsouzení člena pro úmyslný trestný čin“. Z formulace však dle serveru není jasno, zda k zániku členství dochází automaticky.

Dle mluvčího ODS Václava Smolky bude nyní záležet na rozhodnutí místní organizace či výkonné rady, zda se tím budou vůbec zabývat. „Ve stanovách to není tak, že o tom orgány musí jednat, ale že o tom jednat můžou,“ řekl Deníku N Smolka. „Máme takový závazný výklad. Pokud tahle situace vznikne a místní sdružení či výkonná rada konstatuje vyloučení, tak se to stane. Ale nemusí o tom jednat. Bod jednání nevzniká automaticky vznikem té situace,“ doplnil.

Jenže předsedou místního sdružení, kde je Pavel Novotný starostou, v Řeporyjích, je právě Pavel Novotný. Pavel Novotný by tak musel proti sobě zahájit hlasování o vyloučení, což je dle Deníku N nepravděpodobné. „Za svůj celoživotní boj s Markem Vítem jednou budu blahořečen. Rozhodně kvůli němu nehodlám vystupovat z ODS. Chci to nechat na straně a je mi úplně ukradené, co je ve stanovách,“ vzkázal Deníku N starosta ODS Novotný.

Dodal k tomu, že jednou bude ministrem vnitra. Na Twitteru doplnil, že „nikdy neodstoupí“ a že jednou bude premiérem.

 

„Moje výhrůžky dále platí. Ani na jedinou vteřinu mě nenapadlo, že bych kvůli tomu odstupoval, a jestli mě kvůli tomu ODS vyloučí, tak se mi hovno stane, akorát v příštích volbách udělám v Řeporyjích 80 procent,“ dodal starosta.

Deník N oslovil i předsedu ODS Petra Fialu, který v zaslané SMS vzkázal: „Podle stanov ODS je pravomocné odsouzení člena pro úmyslný trestný čin jedním z možných důvodů pro zrušení členství místním sněmem nebo výkonnou radou. Členství v takovém případě zanikne až pravomocným rozhodnutím některého z uvedených orgánů strany o zrušení členství, nikoli tedy již vlastním pravomocným odsouzením. V tomto případě nechám – v souladu se stanovami – toto rozhodnuti na členech jeho místního sdružení.“

Není prý ani jasné, zda byl někdo od roku 2014 na základě ustanovení stanov odvolán. „Žádnou takovou evidenci si nevedeme. Tudíž se toto stát mohlo, ale také nemuselo,“ zakončil tiskový mluvčí Smolka.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid: Protilátky na celý život? Imunolog Šinkora a info, které může vše změnit

14:48 Covid: Protilátky na celý život? Imunolog Šinkora a info, které může vše změnit

O délce doby přetrvávání protilátek po prodělání nemoci covid-19 se v posledních měsících vedly dlou…