Ledecký vytočen slovy Zemana. Sedl před kameru a začal to sekat hlava nehlava

17.10.2020 21:16

Zemanův ostrý bonmot o hladových umělcích ani po několika dnech nepřestává sklízet reakce. „Vy si snad myslíte, že Shakespeare napsal Hamleta z hladu?“ pustil se ve vysílání CNN Prima News do prezidenta zpěvák a skladatel Janek Ledecký. Podle něj jde o prezidentovu „bohapustou lež“. To však na celé věci ještě nespatřuje jako to nejsmutnější. Následovala slova o Zemanových voličích.

Ledecký vytočen slovy Zemana. Sedl před kameru a začal to sekat hlava nehlava
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zpěvák Janek Ledecký
reklama

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 21843 lidí
„V kontextu toho, co vyšlo najevo o kšeftech prezidentova kancléře, které se uzavírají přímo na Hradě, tak mi to připadá jako mimořádně nevkusné, protože na Hradě se žere a ještě k tomu nahlas mlaská,“ obořil se na Zemana Ledecký.

Zpěvák takto reagoval na prezidentův bonmot, který od hlavy státy padl na novinářský dotaz na to, jak protikovidová opatření vlády dopadají na umělce. „Dovolte mi jeden drsný bonmot: Umělci vytvořili svá nejkrásnější díla tehdy, když byli hladoví,“ nepáral se s odpovědí Zeman.

Hudebník pokračoval s tím, že Zemanův výrok je akorát „bohapustá lež“. „Vy si snad myslíte, že Shakespeare napsal Hamleta z hladu?“ spustil. „Nebo – Michelangelo dostal za sochu Davida víc peněz, než vydělal Leonardo da Vinci za celý život. A věřte mi, že Leonardo da Vinci hladem netrpěl a celý svůj život strávil na šlechtických dvorech,“ osvětlil prezidentovi.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

To, že se má jednat o „bohapustou Zemanovu lež“ však ještě není podle Ledeckého nejsmutnější. „To nejsmutnější je, že voličům pana prezidenta se takhle rétorika, tenhle postoj líbí, protože nám závidí svobodu a závidí nám, že se živíme tím, co nás baví,“ uzavřel Ledecký s konstatování, že si to „nenechají vzít“.

Celou reakci Ledeckého můžete zhlédnout zde:

Zeman svůj výrok adresovaný umělcův pronesl v rámci rozhovoru pro MF DNES, který už týden značně rezonuje v médiích i ve společnosti. Prezident se v něm kromě umělců pustil i do podnikatelů, které zasáhlo vládní opatření či do „pražské smetánky“.

„Když zavřete noční kluby á la Techtle Mechtle, do kterých chodí pražská smetánka, tak budou sedět, číst knihy, jak doporučuje Prymula, a zvyšovat tím svou beztak nízkou vzdělanostní úroveň,“ zaznělo například od prezidenta k zavření barů v Praze.

Mezi umělci pak vypuklo velmi silné pobouření a Zeman si vysloužil nepříliš pěkné reakce. „Je to nemocný dědula, rozhodně to není můj prezident,“ vzkázal pro iDnes.cz zpěvák a producent Jiří Burian.

Na sociální síti se ohradil i principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský, který si myslí, že za toto se Jan Palach neobětoval a Václav Havel kvůli tomuto netrávil léta v komunistických kriminálech. „Člověk, který kvůli svým kšeftům natahal do České republiky statisíce Číňanů, teď drze poučuje, jak máme žít s čínskými chorobami a čínskými viry,“ nestačil se Hrušínský divit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

13:03 Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

Hosty druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli generál Jiří Šedivý a bezp…