Legrační opozice zapomíná na Českou republiku, vypálil politolog Zbořil

27.02.2021 11:52

Menšinová vláda ANO a ČSSD nedokázala ve Sněmovně prosadit pokračování původního nouzového stavu a vyhlásila nouzový stav nový. Politolog Zdeněk Zbořil to označil za vítězství opozice, ale varoval ji, že na podobná vítězství mohou jednou doplatit všichni občané České republiky.

Legrační opozice zapomíná na Českou republiku, vypálil politolog Zbořil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil
reklama

Politolog Zdeněk Zbořil opozici pořádně vyčinil a připomněl jí, že by měla s vládou spolupracovat na rozvoji celé České republiky. Podle jeho názoru to opozice nedělá.

„Opozice už dávno rezignovala na to, že má nejenom oponovat vládě a kritizovat ji, ale že s ní taky má spolupracovat, protože prospěch obce je jejich společným úkolem. Teď se skutečně stalo, že opozice, která téměř celé 4 roky obstruovala, oni si vymýšleli neuvěřitelné námitky proti přijímaným rozhodnutím, a protože ta vláda je menšinová, tak to sehrálo dost podstatnou roli v efektivitě vlády,“ poznamenal Zbořil v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz

Upozornil, že by také všechno mohlo skončit nástupem úřednické vlády, která by mohla Česku vládnout ještě dlouho po volbách, protože politici nemusí najít shodu nad novými paragrafy volebního zákona. Podstatné části tohoto zákona před pár týdny zrušil Ústavní soud ČR. Podnět k Ústavnímu soudu vzešel z opozičně naladěného Senátu.

Zbořil v této souvislosti vyslovil varování.

„Výhra nad menšinovou vládou nemusí být jenom výhrou opozice, ale je to prohra občanů a těch, kteří chtějí participovat na uskutečňování zájmů celé společnosti a celého státu, nejenom několika někdy až legračních politických stran, které vlastně nemají šanci se za normálních okolností prosadit v politice České republiky,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jak plynování Židů.“ Scéna ve škole kvůli rouškám. Utnula to policie

14:50 „Jak plynování Židů.“ Scéna ve škole kvůli rouškám. Utnula to policie

Návrat školáků zaktivizoval Janu Peterkovou, která si šla vyzkoušet svůj vyargumentovaný postup prot…