Lékař Hnízdil napsal o „pohádkovém světě Tomio Okamury"

07.02.2014 10:17

Lékař zabývající se psychosomatickou medicínou Jan Hnízdil na blogu Aktuálně.cz odpovídá na dotazy týdeníku Dotyk týkající se šéfa hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury. Hnízdil se ale svého úkolu zhostil netradičním způsobem. Místo jednoznačných odpovědí na položené otázky napsal celé zamyšlení s titulkem „Pohádkový svět Tomio Okamury".

Lékař Hnízdil napsal o „pohádkovém světě Tomio Okamury"
Foto: Daniela Černá
Popisek: Šéfa Úsvitu dopálilo, že ho poslanci téměř vypískali, když chtěl, jak uvedl, hájit zájmy seniorů

„Tomio Okamura je pohádkovou postavou: dětsky bezprostřední, hravou, naivní, upovídanou, veselou, hebkou – jako plyšový medvídek (však také vlastní Toy Traveling – cestovku, nabízející výlety pro plyšáky). Jeho životní příběh je pohádkový," píše v odpovědi na několik otázek týdeníku Dotyk lékař Jan Hnízdil.

Otázky, které týdeník položil, směřovaly k tomu, na co sází Okamura v oslovování voličů, zda hraje nějakou roli to, že je „z ciziny", nebo zda jde tohoto politika označit za populistu.

Okamura nabízí to, o čem můžeme jen snít

Hnízdil uvádí, že Tomio nabízel už během kandidatury do Senátu přesně to, o čem mnozí z nás sní a co je možné jen v pohádkách: „Snažit zamezit politické korupci, snížit nezaměstnanost, zajistit bezpoplatkové zdravotnictví, zvýšit důchody, prosadit povinná majetková přiznání pro bohaté, omezit pozitivní diskriminaci, zabránit privatizaci státního majetku a institucí a zavést nadstranickost," cituje Hnízdil z Okamurova programu.

„Nemyslím, že by byl zlým člověkem, vědomým manipulátorem a populistou. Svůj pohádkový příběh žije. A my ho chceme žít s ním. Proč bychom se zatěžovali otázkami, co skutečně udělal pro společnost, pro své bližní, jak složitá je realita. A že je 'trochu z ciziny'? Sám o sobě hovoří jako o 'českém podnikateli, moravského, japonského a korejského původu'. Cizinec je našinec. Jako v pohádce Čtyři veteráni," píše s nadsázkou lékař.

„A teď už je, milé děti, čas spát. Až zase budete chtít slyšet pohádku, pozvěte si plyšáka Tomiu, Jaroslava Nováka Večerníčka a další hosty," uzavírá Hnízdil s odkazem na webové stránky politika, kde zve veřejnost na diskusní večer na téma: Chtějme skutečnou demokracii, chtějme nízké daně, dejme lidem dobrou práci.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adrTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…