Lékaři bez hranic dnes zahájí sbírku. Má umožnit boj s ebolou

18.09.2014 6:14

Mezinárodní organizace Lékaři bez hranic dnes zahájí veřejnou sbírku na podporu zemí zasažených ebolou. Ředitel české pobočky Lékařů bez hranic Pavel Gruber se ve sněmovně sejde s premiérem Bohuslavem Sobotkou a několika dalšími ministry, mimo jiné s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem.

Lékaři bez hranic dnes zahájí sbírku. Má umožnit boj s ebolou
Foto: Archiv
Popisek: Přenos nakaženého infekcí, ilustrační foto

Hovořit budou právě o možnostech české pomoci v zasažených oblastech. Organizace chce ze získaných peněz financovat svoje aktivity v zemích, kde se tento druh krvácivé horečky vyskytuje.

Ministr Němeček již dříve uvedl, že by ČR mohla dát Organizaci spojených národů finanční příspěvek na boj s ebolou. Do západní Afriky chce poslat také speciální vaky pro izolaci nakažených pacientů. V EU pak hodlá apelovat na zřízení leteckého mostu, jímž by materiál do zasažených oblastí putoval.

Ebola se na západě Afriky začala šířit na jaře. Lékaři bez hranic už na konci dubna upozorňovali na to, že se nemoc vymkla kontrole, na začátku se podcenila a není zvládnutá. Současná epidemie v západní Africe je nejhorší v historii nemoci, která byla zjištěna poprvé v roce 1976. Podle Světové zdravotnické organizace jí už podlehlo téměř 2500 z asi 5000 nakažených lidí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…