Leopardy na Ukrajinu? Putin hrozí: My nepošleme tanky k jejich hranicím. Máme jiné prostředky odpovědi

04.02.2023 16:20 | Zprávy

Při záchraně civilistů u Bachmutu zemřel americký dobrovolník. Jeho manželka uveřejnila na sociálních sítích vzkaz. Napsala ho v době, kdy Rusové dále zesilují tlak na ukrajinské obránce. Rusové prý posilují svou přítomnost v Černém moři. Hodlají pravděpodobně využít i raket Kalibr k dalším operacím. Při oslavách výročí osvobození Volgogradu, někdejšího Stalingradu, pronesl ruský prezident Vladimir Putin varovná slova.

Leopardy na Ukrajinu? Putin hrozí: My nepošleme tanky k jejich hranicím. Máme jiné prostředky odpovědi
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americká tažená houfnice M777

Americká zpravodajská stanice CNN s odvoláním na prohlášení organizace humanitární pomoci Global Response Medicine (GRM) hlásí, že u ukrajinského Bachmutu zemřel americký dobrovolník, který pomáhal ukrajinským civilistům. Dobrovolný humanitární pracovník Pete Reed, veterán americké námořní pěchoty, zmíněnou organizaci sám založil. „Je to drsná připomínka nebezpečí, kterým záchranáři a humanitární pracovníci čelí v konfliktních zónách, když slouží občanům, kteří se ocitli v křížové palbě. Petovi bylo pouhých 33 let, ale prožil život ve službě druhým, nejprve jako vyznamenaný příslušník americké námořní pěchoty a poté v humanitární pomoci. GRM se bude snažit ctít jeho odkaz a nezištnou službu, kterou vykonával,“ uvádí se v prohlášení.

Reedova manželka Alex Kay Potterová na Instagramu napsala, že její manžel nejenže žil pro svou povinnost, ale zřejmě zemřel při záchraně života jiného člena týmu. „Evakuoval civilisty a zasahoval u zraněných, když byla jeho sanitka ostřelována. Zemřel při tom, v čem byl skvělý, co mu dalo život a co miloval, a zřejmě tím, že vlastním tělem zachránil člena týmu,“ uvedla v příspěvku.

Zpráva přichází v době, kdy ruští okupanti především na východě země zesilují svůj tlak. Na jihu v okolí Chersonu se jim však podle amerického Institutu pro studium války nepodařilo dosáhnout žádných výraznějších úspěchů.

„Ukrajinští představitelé nadále zařazují možnou ruskou ofenzivu jižním směrem do svých předpovědí,“ upozornil ISW. „Ruské zdroje tvrdily, že frontová linie v Záporožské oblasti se nezměnila a že podél frontové linie nadále operují ruské a ukrajinské sabotážní a průzkumné skupiny. ... Jižní operační velitelství varovalo 3. února, že ruské síly zvýšily počet lodí s raketami Kalibr v Černém moři a připravují se na další vlnu raketových útoků.

ISW promlouvá

ISW promlouvá

BBC v souvislosti s válkou upozornila na projev ruského prezidenta Vladimira Putina, který sdělil, že Rusové budou opět čelit německým tankům. Dodejme, že tentokrát německým tankům zaslaným na obranu Ukrajiny před ruskou invazí.

„Je to neuvěřitelné, ale je to pravda. Opět nás ohrožují německé tanky Leopard,“ prohlásil Putin u příležitosti oslav osvobození Volgogradu, někdejšího Stalingradu. „Ti, kteří doufají, že Rusko porazí na bitevním poli, zřejmě nechápou, že moderní válka s Ruskem pro ně bude velmi odlišná,“ řekl sedmdesátiletý vůdce. „Nepošleme k jejich hranicím své tanky, ale máme prostředky, jak odpovědět. Nebude se to omezovat na použití obrněné techniky. To musí pochopit každý,“ dodal Putin.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov odmítl Putinovy výroky blíže rozvést, ale novinářům sdělil, že „s dodávkami nových zbraní ze strany kolektivního Západu bude Rusko více využívat svůj potenciál k odpovědi“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

POSLANECKÉ LISTY, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNechtík , 04.02.2023 17:43:54
nadpis je LŽIVÝ, je to DEZINFORMACE. Putin neřekl: "My nepošleme tanky k jejich hranicím. Máme jiné prostředky." On řekl: " MY NEPOSÍLÁME SVÉ TANKY K JEJICH HRANICÍM, ALE MÁME ČÍM NA TO ODPOVĚDĚT." Což zcela mění význam!! Znamená to, že Rusko neprovokuje posíláním tanků k hranicím NATO. To se chystá udělat Západ a Rusko se proti nim bude bránit podle potřeby. PL nezařazujte se k Novinkám, Seznamu, Fórum24!!!

|  14 |  0

Další články z rubriky

Za 14 dní budou Azováci v Praze. Za 500 Kč si s nimi můžete popovídat

12:15 Za 14 dní budou Azováci v Praze. Za 500 Kč si s nimi můžete popovídat

Vojáci brigády Azov, kontroverzní brigády, na kterou v minulosti i Američané uvalili sankce, vyjedou…