Lessyho advokát Láska žaluje Kubiceho. Ministerstvo to nechápe

07.09.2012 18:25 | Zprávy

Advokát Václav Láska, který zastupuje nedávno odvolaného policejního prezidenta Petra Lessyho, podal trestní oznámení na ministra vnitra Jana Kubiceho. Podle advokáta měl ministr před odvoláním policejního šéfa provést šetření jeho údajného provinění. Ministerstvo však namítá, že žádná taková povinnost neexistuje.

Lessyho advokát Láska žaluje Kubiceho. Ministerstvo to nechápe
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy

„Pan ministr překročil svoji pravomoc, postupoval způsobem, který mu zákon neumožňuje, respektive neudělal to, co mu zákon ukládá, a tím podle mě naplnil skutkovou podstatu zneužití pravomoci veřejného činitele,“ vysvětlil podání trestního oznámení advokát.

Podle ministerstva však ministr nemůže žádným způsobem prošetřovat podklady, které mu předá Generální inspekce bezpečnostních sborů, která uplatňuje vyšetřovací pravomoc nad policisty. „Pan ministr nemůže znevěrohodňovat generální inspekci a státní zastupitelství v jejich zákonných krocích,“ namítá mluvčí ministerstva Pavel Novák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav, čtk

Tomio Okamura byl položen dotaz

Preferenční hlasy

Dobrý den, jak si vysvětlujete, že víc hlasů dostal třeba pan Rajchl nebo i váš bratr? A vůbec, že jste ve volbách celkově jako strana oslabili? Kde je podle vás chyba? Uvažujete třeba o tom, že byste skončil jako předseda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děsivé svědectví z Karlových Varů. O Ukrajincích v lázních

8:45 Děsivé svědectví z Karlových Varů. O Ukrajincích v lázních

„Ukrajinci mají placené rehabilitace od VZP. Chápu, že dostanou základní péči, ale oni si sem jezdí …