Levá ruka neví, co činí pravá. Komunista Kohlíček o naší zahraniční politice

04.10.2013 21:05

Realita zákonodárství v naší zemi je taková, že 80 procent všech předpisů je přijímáno na úrovni ústředních unijních institucí.

Levá ruka neví, co činí pravá. Komunista Kohlíček o naší zahraniční politice
Foto: KSČM
Popisek: Jaromír Kohlíček

Na semináři, pořádaném v Praze institutem CERGE-EI na téma Česká zahraniční a evropská politika před volbami - priority a budoucnost České republiky v Evropě, to uvedl v následné diskusi mezi zástupci politických stran Jaromír Kohlíček, poslanec Evropského parlamentu a člen KSČM. Jeho vystoupení bylo zvěřejněno na internetové stránce deníku Haló noviny. Dalšími diskutujícími byli Petr Fiala (ODS), Ondřej Liška (Strana zelených), Karel Schwarzenberg (TOP 09), Pavel Svoboda (KDU-ČSL) a Vladimír Špidla (ČSSD).

Poslanec Kohlíček se záměrně vyhnul hodnocení, zda je poměr unijních předpisů vysoký či naopak nízký. Pro ilustraci uvedl Německo, kde je podle něj přijímáno dokonce 84 procent právních předpisů z centrálních unijních orgánů. Důležité podle Jaromíra Kohlíčka je vzít tuto situaci na vědomí a vést podle ní naší zahraniční politiku. Té vyčítá nejednotnost jejích čtyř hlavních tvůrců – Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR, vlády, resp. ministerstva zahraničních záležitostí, a prezidenta republiky. Všechny čtyři instituce mají podle Kohlíčka vlastní, mnohdy netransparentní přístupy a chybí jim stanovení vyšších cílů – tvůrci zahraniční politiky mnohdy neví, co vlastně chtějí dosáhnout.

Zároveň poslanec Kohlíček apeloval na soulad konání zahraničního ministerstva s resortem průmyslu a obchodu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Inflace

Proč jinde klesá, jen u nás roste? Asi to není vina jen vás politiků, ale přijde mi, že ani vy nijak nepřispíváte tomu, aby se snížila. Jestli to tak není, tak mě o tom přesvěčte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …