Levice chce zdanit bohaté. Cílí přitom na desítky tisíc lidí

31.08.2013 7:00 | Zprávy

V České republice je necelých 50 tisíc lidí, kteří mají měsíční příjem vyšší než 100 tisíc korun. Přesto na ně cílí levicové strany, které od nich chtějí vybírat miliardy korun. Informují Lidové noviny.

Levice chce zdanit bohaté. Cílí přitom na desítky tisíc lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Podle stínového ministra financí Jana Mládka (ČSSD) by jeho strana po vítězství ve volbách usilovala o to, aby od dvou až tří procent vysokopříjmových osob vybrala jednotky miliard korun. Mělo by se jednat až o pět miliard.

KSČM by uvalila 25procentní daň na střední třídu

„Druhá sazba 30 procent by se jako dnes vztahovala na lidi, kteří mají příjem více než 100 tisíc měsíčně,“ uvedl Mládek pro LN.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

A co přesně jste proto, co tvrdíte, udělali, když jste byli ve vládě?

,,Hnutí ANO dlouhodobě prosazuje energetickou soběstačnost, stabilní sítě a realistický přechod k udržitelnosti." PS: Myslíte, že za blackout může tato vláda? A kdybyste byli ve vládě, vypláceli byste za něj odškodnění?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Putin už rozkázal ovlivnit české volby.“ Šlechtic vyletěl

19:15 „Putin už rozkázal ovlivnit české volby.“ Šlechtic vyletěl

„Musíme být připraveni, že Vladimir Putin již nařídil mnohostrannou informační operaci zaměřenou na …