Liberální Twitter povstal na obranu Fialy: Nejvíc by pomohlo, kdyby z vlády zmizel Blažek

27.08.2022 8:30 | Ze sítí
autor: nab

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v pátek ve Sněmovně šokoval rétorikou dobře známou od členů opozice. Energetická krize podle něj ohrožuje vládu i Evropskou unii, důrazně proto varoval před možnou revolucí. Někteří mu za jeho výstup tleskají a vyzývají k další akci, jiní ho konfrontují s tím, že pro politický systém představuje ohrožení jedině on sám. A to není zdaleka vše.

Liberální Twitter povstal na obranu Fialy: Nejvíc by pomohlo, kdyby z vlády zmizel Blažek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek při svém burcujícím projevu ve sněmovně

 

Ministr Blažek ve Sněmovně v pátek uvedl, že situaci pokládá za ještě horší, než jak ji popisuje opozice. „Pokud se nevyřeší krize v energetice, tak je ohrožen politický systém této země,“ řekl, že společenská situace a atmosféra je podle něho nejdramatičtější od roku 1989.

„Pokud se nenajde celoevropské řešení, tak je dokonce ohrožena Evropská unie jako taková,“ prohlásil ministr a znovu varoval před možnou revolucí. Aby byla situace udržitelná a aby nebyl narušen sociální smír, není podle Blažka jiná cesta, než jsou úvahy o zastropování cen, byť jde o složitější problém a mnozí právníci uvádějí, že takto postupovat nelze. „Nebudu dělat teď nic jiného, než nacházet takové právní řešení, aby to šlo,“ dodal člen vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…