Liberecká ODS chce místo Fialy europoslance Kožušníka. Zná prý lidi, protože objíždí zemi na kole

08.12.2013 9:52 | Zprávy

Těžký nečas zažívá po prohraných parlamentních volbách dříve dominantní politická strana polistopadového vývoje – ODS. V této nelehké situaci si hledá svého předsedu. Volit ho budou na lednovém kongresu. Nominaci na tento post oznámil největší favorit – exministr školství a bývalý rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala.

Liberecká ODS chce místo Fialy europoslance Kožušníka. Zná prý lidi, protože objíždí zemi na kole
Foto: Edvard Kožušník
Popisek: Europoslanec Edvard Kožušník

Jeho protikandidáta navrhla už před pár dny liberecká ODS – europoslance Edvarda Kožušníka. „Je v ODS dlouho a zná ji do morku kostí,“ říká Parlamentním listům.cz o největší přednosti Kožušníka oproti Fialovi Vladimír Kordač z jablonecké ODS.

„Pro mě byl ten Liberec milým překvapením. Rozhodl jsem se, že si udělám českomoravskou tour. Objíždím jednotlivé sněmy, teď zrovna jsem v Uherském Hradišti. Pak uvidím. Podporu cítím, mám z toho příjemný pocit. Nechci se ale nijak vymezovat proti panu Fialovi. Ucházíme se o stejné hlasy v ODS, která je ve velmi komplikované situaci,“ sdělil Parlamentním listům.cz europoslanec Edvard Kožušník.

Podporu jsme mu dali. Sám si o ni řekl

Oblastní liberecký sněm Kožušníka před pár dny navrhl nominovat na předsedu ODS. „Podporu jsme mu jako oblast dali, sám si o ni řekl,“ vysvětlil Parlamentním listům.cz Ondřej Červinka, předseda ODS Liberec. „Kolega Kožušník je velmi schopný, vzdělaný politik, má tah na branku. Je schopen dávat věci dohromady. Jako politika si ho nesmírně vážím. Udělal kus práce v Evropském parlamentu. Jsem přesvědčen, že má co nabídnout. Navíc potřebujeme v ODS nové mladé lidi,“ objasnil Červinka, který však zároveň upozorňuje, že nemá žádný problém ani s Petrem Fialou jako případným předsedou ODS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Oldřich Szaban

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…