Lidé ze Šluknovska nečekají dobrou budoucnost. Vládě téměř nevěří

15.12.2011 22:42

Podle průzkumů STEM/MARK prý panuje na Šluknovsku pesimismus, co se týče očekávání sociálních změn. Lidé se tu prý bojí konfliktů nebo si myslí, že se situace nijak razantně nezmění.

Lidé ze Šluknovska nečekají dobrou budoucnost. Vládě téměř nevěří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cedule města Rumburk

"V případě situace na Šluknovsku mají občané Ústeckého kraje většinou pesimistická očekávání. Většina z nich se domnívá, že situace v následujících dvou nebo třech letech buď zůstane stejná (35 procent dotázaných), nebo se změní k horšímu (33 procent dotázaných). Zlepšení předpokládá jen jedna pětina dotázaných. Převládající názor je takový, že Šluknovsko nesměřuje k nápravě, ale jen k zakonzervování nynější neuspokojivé situace," uvedla mluvčí kraje Magdalena Hanáčková.

Mluvčí se odkázala na průzkum, který udělala agentura STEM/MARK. Toho se telefonicky zúčastnilo 1004 obyvatel Ústeckého kraje, kteří jsou starší 18 let.

Po rychlém řešení na Šluknovsku volají starostové, ale právě i veřejnost. Z průzkumu vyplynulo, že drtivá většina obyvatel (devět z deseti) podporuje opatření Ústeckého legislativního balíčku. Jeho součástí je například zpřísnění podmínek pro vyplacení sociálních dávek nebo omezení činnosti heren.

Většina obyvatel regionu také prý sleduje vývoj na Šluknovsku. Jedna čtvrtina prý pečlivě a více než polovina zběžně. Ti, kteří situaci sledují pozorně, se ale často vyznačují radikálnějšími názory. Zdůrazňují podíl problémových vrstev na vzniku napětí a přiklánějí se k represivním opatřením.

Podle průzkumu jsou ve vztahu k řešení situace nejlépe hodnoceni starostové obcí (49 procent kladných hodnocení), nejhůře pak vláda (pouze 13 procent).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…