Lidi, probuďte se, nebo dojdeme až „do prdele“, píše rozzlobený občan

25.11.2015 21:28

Jan Vrobel o sobě tvrdí, že je rozzlobený mladý muž, kterého rozčiluje, jak se lidé staví k demokracii. Zdá se mu, že si jí neváží, že o ni nepečují. Měli bychom si uvědomit, že jsme součástí Evropské unie, bohatého a v míru žijícího uskupení. Že jsme součástí Západu. I Spojeným státům jde o naše bezpečí. To prý rozhodně neznamená, že bychom Američanům měli lézt do zadku, ale měli bychom si dát pozor na Rusko.

Lidi, probuďte se, nebo dojdeme až „do prdele“, píše rozzlobený občan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

„V čím zájmu nicméně naše bezpečnost není, je Putinovo Rusko. Sovětský svaz bojoval s Hitlerem o východní Evropu takřka všude, za Jelcina se snažil udržet si Čečensko (to jsme ještě tak nehrotili, je to daleko a navíc jsme tomu nerozuměli a nerozumíme), ale co by nás už sakra mělo zvednout ze židle, je prostý fakt, že lidi, co nás okupovali v roce 1968, nainstalovali nám sem v roce 1948 kolaborantský prokremelský režim, ve kterém se nikomu nežilo dobře (až na prospěcháře a úplný trouby – sorry, lidi), posledních pár let okupují Gruzii, Ukrajinu, celý problém v Sýrii vznikl přes jimi nainstalovaného diktátora Assada (dohledejte si to kdekoliv) a chovají se vůči celému západnímu světu nepřátelsky minimálně od momentu, kdy se Ukrajinci postavili Janukovyčovi,“ napsal Jan Vrobel.

Celý komentář najdete zde

Obyčejní Rusové mohou být přátelští a má smysl se s nimi přátelit, ale ruský prezident Vladimir Putin, který Rusko řídí, rozhodně přátelský není. Jen dobře využívá to, co se naučil v KGB. To neznamená, že by Rusko bylo jedinou hrozbou pro demokratický svět, Jsou jí i radikální džihádisté, proti nimž je třeba bojovat. Za jejich vzestup můžeme prý poděkovat jak Rusům, tak Američanům, kteří si při vzájemném soupeření vyřizovali účty právě v oblasti, kde se dnes radikálům daří.

Když se budeme přátelit s liberálně smýšlejícími Rusy a tolerantními muslimy, vyhneme se tak často zmiňované válce civilizací a poznáme, jací jsou obyčejní Rusové a muslimové, což je v našem zájmu. Je v našem zájmu pomáhat těm, kteří to potřebují, což platí i v případě uprchlíků a je v našem zájmu vracet ekonomické migranty. Ti, kdo chtějí v Evropě žít, musí respektovat naše hodnoty a naše zákony.

Úkolem našich politiků je s lidmi komunikovat a sdělit jim, že mezi uprchlíky mohou být i teroristé, ale to neznamená, že nemáme pomáhat lidem sužovaným válkou. Naši politici musí také lidem říct, že Evropská unie není náš nepřítel. Jsme její součástí a měli bychom se snažit o to, aby byla lepší.

 Pokud si tohle všechno neuvědomíme, můžeme prý dojít přímo „do prdele“.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

16:50 Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

V Bruselu se začátkem týdne konala Konference o národním konzervatismu (NatCon), tu se bruselské úřa…