Lidovci chtějí na Hradě Schwarzenberga

15.01.2013 20:28 | Zprávy

Vedení KDU-ČSL dnes doporučilo členům a příznivcům strany, aby ve finále prezidentských voleb dali hlas vicepremiérovi Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09). Doporučení dalo navzdory výhradám k politice TOP 09 i kabinetu Petra Nečase. ČTK to oznámila mluvčí lidovců Alexandra Alvarová.

Lidovci chtějí na Hradě Schwarzenberga
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

"Předsednictvo KDU-ČSL i přes výhrady k politice TOP 09 a současné vlády ČR doporučuje svým členům a voličům, aby podpořili Karla Schwarzenberga ve druhém kole prezidentské volby," uvedla mluvčí. Vicepremiérovým soupeřem bude vítěz prvního kola, někdejší premiér Miloš Zeman (SPOZ).

Vedení křesťanských demokratů tak následovalo svou neúspěšnou kandidátku na prezidentku Zuzanu Roithovou, která podpořila Schwarzenbergovo zvolení už o víkendu po prvním volebním kole. Europoslankyni Roithovou volilo zhruba pět procent voličů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Slibujete konsolidaci veřejných financí

Mě zajímá jedno, jak se to dotkne nás občanů? Kde a na čem chcete šetřit? Budete zvyšovat nějaké daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tak tu válku ukončete! Kupka bojoval za vlajku Ukrajiny, přišla reakce

14:03 Tak tu válku ukončete! Kupka bojoval za vlajku Ukrajiny, přišla reakce

V nedělní Partii Terezie Tománkové se strhla ostrá hádka o ukrajinskou vlajku na budově Poslanecké s…