Lidovci sestavili pro obecní volby 1 500 samostatných kandidátek

14.08.2018 18:28 | Zprávy
autor: čtk

Lidovci sestavili pro podzimní komunální volby zhruba 1 500 samostatných kandidátek. Zapojí se také do několika stovek koaličních kandidátek s místními nebo celostátními subjekty, řekl dnes ČTK po jednání celostátního výboru KDU-ČSL předseda strany Pavel Bělobrádek. Proti komunálním volbám před čtyřmi roky je podle něj počet podaných kandidátek o několik desítek nižší.

Lidovci sestavili pro obecní volby 1 500 samostatných kandidátek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

„Počet kandidátních listin se blíží 1 500 s tím, že do toho nejsou započítány ty koaliční, které se jmenují jinak,“ řekl Bělobrádek. Do koaličních kandidátek se lidovci zapojili ve stovkách obcí. „Vždy to vyplývá z místní situace. Je to často dáno tím, že lidé si jsou po fungování v zastupitelstvu blíž a nechtějí tříštit síly,“ řekl Bělobrádek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Krvavé ruce

Co vím, tak za těmi krvavými rukami Beneše jsou Češi – Moravané. Tak proč se obouváte do Němců a co by měl podle vás prezident dělat? Když už, tak od zásahu je tu přeci policie. Mimochodem zaregistroval jste třeba od někoho se sudetských Němců v Brně, že by se chovali nějak špatně nebo nezákonně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka odpojil ,,bankomat”, který vydal 34 milionů

4:44 Macinka odpojil ,,bankomat”, který vydal 34 milionů

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) o sobě tvrdí, že „plní roli hlídacího psa české zahraniční pol…