Lídrem kandidátky ČSSD na Zlínsku bude Seďa. Alena Gajdůšková bude hned druhá

02.06.2017 6:18

ČSSD ve Zlínském kraji povede do podzimních sněmovních voleb poslanec Antonín Seďa. Ve stranických primárkách získal 57 procent hlasů. Na druhém místě kandidátky bude Alena Gajdůšková, třetí místo obsadí Petr Kořenek a čtvrté Ludvík Urban. Dnes to oznámil tiskový mluvčí ČSSD Mikuláš Klang. Hlasování se zúčastnilo 45 procent zlínských sociálních demokratů, píše ČTK.

Lídrem kandidátky ČSSD na Zlínsku bude Seďa. Alena Gajdůšková bude hned druhá
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Seďu navrhl na pozici volebního lídra krajský výkonný výbor počátkem dubna. Šestapadesátiletý poslanec a zastupitel Uherského Hradiště tehdy získal drtivou většinu hlasů. Seďa, který je místopředsedou poslaneckého klubu sociální demokracie, vedl ČSSD do voleb ve Zlínském kraji už v minulých volbách.

Na třetím místě krajské kandidátky, hned za bývalou místopředsedkyní strany a někdejší senátorkou Alenou Gajdůškovou, bude letos na podzim Petr Kořenek. Krajský výkonný výbor ČSSD ho přitom původně navrhl až na pozici čtyřky. Bývalý místostarosta Vsetína Kořenek ale s rozhodnutím nesouhlasil a tvrdil, že se stal obětí intrik. Nevyloučil dokonce, že kandidátku úplně opustí. V polovině dubna se mu podařilo dosáhnout přeřazení na třetí místo krajské kandidátky. Jako čtvrtý tak na ní bude figurovat zastupitel Holešova Ludvík Urban.

ČSSD ve sněmovních volbách v roce 2013 vyhrála ziskem 20,45 procenta hlasů. Ve Zlínském kraji byla kandidátka vedená Seďou první s 19,39 procenta hlasů. Kořenek tehdy získal mandát z třetího místa, z druhého se do Sněmovny dostala Miroslava Strnadlová, kterou ale letos na kandidátku nenavrhla ani její místní organizace ČSSD.

Kromě Zlínského kraje mají sociální demokraté jasno o svých volebních lídrech také ve Středočeském kraji, kde je povede předseda Sněmovny Jan Hamáček. V Královéhradeckém kraji bude lídrem Jan Birke, v Karlovarském kraji Markéta Wernerová a na jižní Moravě se do čela kandidátky postaví premiér Bohuslav Sobotka.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

22:10 Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda…