Lidské špíny. Horší než zvířata. Advokátka důrazně o Pussy Riot

04.11.2015 12:10

Advokátka Miroslava Hustáková se zamyslela nad směřováním naší civilizace. To, co obdivuje a k čemu se hlásí, podle ní neomylně ukazuje, že tento směr není pozitivní. A krystalickou ukázkou jejího úpadku je obdiv ke skupině Pussy Riot. Ten u nás propukl zejména v posledních dnech, když se jedné z členek skupiny dostalo mezi českými intelektuály přijetí celebrity.

Lidské špíny. Horší než zvířata. Advokátka důrazně o Pussy Riot
Foto: Hans Štembera
Popisek: Debata s Marijou Aljochinovou, členkou protestní skupiny Pussy Riot v Knihovně Václava Havla
reklama

„Kam si myslíte, že směřuje civilizace, která obdivuje děvky, co veřejně souloží ve vysokém stadiu těhotenství v muzeu či si strkají do přirození kuřata?“ ptá se advokátka.

Reagovala tak na známou performanci skupiny Pussy Riot. Její členka Marija Aljochinová mimochodem v pondělí vystoupila v pražské Knihovně Václava Havla (jehož „ceny za kreativní disent“ je nositelkou), kde sklidila aplaus za své vystoupení. To se konalo, jak zdůraznil ředitel knihovny Michael Žantovský, přesně rok poté, co prezident Miloš Zeman ve slavné rozhlasové relaci prohlásil členky skupiny za „kurvy“.

„Knihovna Václava Havla byla naplněná do posledního místa a lidé stáli i na ulici, kde u otevřených oken debatu poslouchali. Dorazil i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg,“ líčil průběh akce web Svobodné forum.

Nadšení Marije Aljochinové z České republiky ovšem vyprchalo hned následujícího dne, když navštívila utečenecký tábor Bělá-Jezová. Už sama existence tohoto zařízení je podle ní „absurdní a xenofobní“. „Takový tábor by vůbec na českém území neměl existovat. Kromě psychické újmy si z něj uprchlíci nic neodnáší,“ sdělila.

Uprchlíci podle ní byli zadrženi, aniž by věděli proč, převezeni do tábora, o kterém ani neví, kde se nachází, a informace dostávají jen v češtině, které nerozumí. Sama prý hovořila se somálskými uprchlíky a byla zděšena. „Je to nesprávné, je třeba je propustit,“ vyzývá českou vládu. Je prý neuvěřitelné, že v Evropě nemohou lidé ani dýchat čerstvý vzduch, ale musí sedět v uzavřené místnosti.

„Český stát se k nim chová jako ke zločincům, nevytváří jim prakticky žádné podmínky pro život a normální lidskou existenci,“ protestovala do novinářských diktafonů před táborem. Česká republika se podle ní vydává stejným směrem jako Rusko.

Hovno, prošoustat, to je teda noblesa...

Hustáková prý chápe, že si „umělkyně“ z Pussy Riot rozumí s naší skupinou Ztohoven, vyžívající se v podobných exhibicích. „Chápu, že je obdivuje Schwarzenberg, protože jako správný katolík se také veřejně producíroval s dámou podobné pověsti,“ dodává přejícně.

„Je ale totálně nepřijatelné, že tyto lidské špíny ještě hovoří o noblese, znevažují demokraticky zvoleného prezidenta, když ten jejich kandidát slovo ‚prošoustat‘ a další klidně používá,“ dodává znechuceně Hustáková. Je to prý zvláštní uvažování, že v ústech knížete zní i „hovno“ noblesně.

Takto nějak to podle advokátky vypadalo ve starém Římě těsně před jeho rozpadem. „Zvrácenost, pochody homosexuálů v ulicích, perverzní projevy na veřejnosti, to vše podporováno vedením země,“ líčí. Nyní se prý historie opakuje, a kdo to nevidí, je slepý.

Doktorka Hustáková odmítá, že by se v tomto případě dalo dovolávat tolerance. Každý totiž musí vyznávat určitou míru kultury, aby se mohl nazývat člověkem. „A takto se nechovají ani zvířata,“ uzavírá k uměleckým performancím.

Celá poznámka Miroslavy Hustákové:

Kam si myslíte, že směřuje civilizace, která obdivuje děvky, co veřejně souloží ve vysokém stádiu těhotenství v muzeu, strkají si do přirození kuřata ? Chápu, že si rozumí se skupinou Ztohoven, svý jde vždy ke svému.
Chápu, že je obdivuje Schwarzenberg, protože jako správný katolík se také veřejně producíroval s dámou podobné pověsti.

Je ale totálně nepřijatelné, že tyto lidské špíny ještě hovoří o noblese, znevažují demokraticky zvoleného prezidenta, když ten jejich kandidát slovo " prošoustat", a další klidně používá. No ale ten může, to je přece ta noblesa, Z úst knížete i slovo hovno je pro tyto duše lokajské tak nějak noblesní ...

Kdo má ponětí jak vypadal Starý Řím před svým krachem, tak ví o čem píšu.
Zvrácenost, pochody homosexuálů v ulicích, perverzní projevy na veřejnosti, to vše podporováno vedením země.
Historie se opakuje a kdo to nevidí, tak je bohužel slepý. To není o toleranci jednoho k druhému. Každý musí vyznávat určitou kulturu, životní hodnoty, aby se mohl nazývat člověk.

Takto se nechovají ani zvířata.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dominance němčiny, angličtina se vytrácí. To bude fičák! Saša Vondra zásadně k německému europředsednictví

20:42 Dominance němčiny, angličtina se vytrácí. To bude fičák! Saša Vondra zásadně k německému europředsednictví

Začíná německé předsednictví Evropské unie a jeho hlavním cílem je, aby Unie ze současné krize vyšla…