Lubomíra Štrougala na stará kolena prošetřuje policie

3. 11. 2014 7:38

V souvislosti s tím, že na hranicích bývalého Československa s Rakouskem a Německou spolkovou republikou zahynulo v letech 1948-1989 více než 246 lidí, prošetřuje policie bývalého komunistického předsedu vlády Lubomíra Štrougala, kterému je nyní devadesát let. Informuje o tom pondělní MF Dnes s tím, že pražské městské státní zastupitelství prodloužilo policii lhůtu pro prověřování a shromažďování podkladů k vyšetřování zmíněných úmrtí na hranici do prvního prosince.

Lubomíra Štrougala na stará kolena prošetřuje policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Štrougal na autogramiádě
reklama

„Jméno Štrougal ve spise figuruje. Všechny ty věci mu měly končit na stole, nebo měl o nich alespoň vědět,“ potvrdil listu mluvčí Úřadu pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) Jan Srb. ÚDV tak poprvé přiznal, že se zajímá přímo o Štrougala.

Trestní oznámení kvůli úmrtím na hranicích podali před šesti lety redaktor zmíněného deníku Luděk Navara a zpěvák Jaroslav Hutka. Sám Štrougal se vždy, když se jej novináři ptali na jeho odpovědnost za železnou oponu, odmítal vyjádřit.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…